Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit tehetek ha kamu facebook...

Mit tehetek ha kamu facebook profilt csinálnak a nevemmel és a képeimmel?

Figyelt kérdés
Vagy egyáltalán lehet ilyenkor tenni bármit is? Mindenki mást mond.. Valaki szerint nem, mert publikusak voltak a képeim, valaki szerint meg milliókra beperelhetem ezeket az embereket emberi jogok megsértése miatt.

2014. júl. 23. 22:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Be lehet jelenteni a profilt hogy hamis és a te nevedbe csinálták, és az ismerőseid is be tudják jelenteni a facebookon hogy hamis és egy ismerősük nevében csinálták. Ha elég bejelentés össze jön akkor elvileg törölni fogja a facebook.
2014. júl. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Erről eddig is tudtam de a való életbe mit tudok tenni?
2014. júl. 23. 23:20
 3/8 csacsi2 ***** válasza:
Való életben ezt tudod tenni, jelented! Vagy írsz neki üzenetet, hogy legyen szíves törölni.Esetleg elmehetsz a Facebook központjába személyesen (ha jól tudom Dublin-ban van). Pereskedéshez sok pénz kell...
2014. júl. 31. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor megyek Dublinba. Köszönöm. :)
2014. aug. 1. 16:01
 5/8 anonim ***** válasza:
Ettünk mi már ma. :)
2014. aug. 1. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kerdes testverem...
2014. aug. 2. 16:39
 7/8 csacsi2 ***** válasza:
50%
A feljelentéssel meg az a baj, hogy valós személyek ellen lehet nyomozást indítani. Facebook -on lehetnek kitalált nevek és bármilyen Email címről, vagy IP -ről lehet profilt létrehozni. Ilyen esetekben a nyomozásnak igen megalapozott bűncselekménynek kell lenni, hogy egyáltalán foglalkozzanak vele. IP-cím alapján a rendőrség kérhet ki személyes adatokat, de ha nyilvános hálózaton van akkor egyáltalán nem lehet kideríteni, ha proxy -ról van arról sem igazán. Szóval míg a személyét az elkövetőnek nem lehet bizonyítani esélytelen az ilyen bírósági eljárás! Arról nem beszélve hogy a magyar bíróságok annyira le vannak terhelve, hogy még a gyilkosok is "szabadlábon vannak" , akkor egy ilyen ügy bőven elévül addig míg valami történik.
2014. aug. 2. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 csacsi2 ***** válasza:
50%

jajj kihagytam...A nyomozásról meg annyit hogy ha az én autómat (1.2 lada) fényes nappal,déli 12 órakkor működésképtelen állapotban feltették egy platóra és ellopták, ki se jöttek, nem kérdeztek meg se engem, se a szomszédot a lakóházban aki végignézte ahogy elviszik (azt hitte eladtam)! Akkor ennyit a Magyar rendörségről és a nyomozásukról! + még meg is vádoltak önlopással!!!! csak épp azt nem tudták hogy nem volt biztosítva...

Ezek után mérlegeld hogy mennyi eséllyed van valamit elérni egy Facebook lopással!

2014. aug. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!