Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » "Kinyalja a s*ggét" szólás...

"Kinyalja a s*ggét" szólás honnan ered?

Figyelt kérdés
Ugyebár ezt akkor mondják, amikor valakit nagyon elkényeztetnek, mindent megtesznek neki ill. az nyalja ki, aki szolgamódra mindent megtesz valakinek... Ez a szólás milyen szokásból ered? Régen a szolgák kinyalták a királyét ürítés után? :D

2014. szept. 23. 22:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
50%
Kocsmából.
2014. szept. 23. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem, viszont kitörölni nemesek törölték ki, akiknél ez külön megtiszteltetés volt :)
2014. szept. 24. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
58%
Én azt hallottam, hogy a gazdagok régen a kutyával nyalatták ki a seggüket, mint ahogy evéskor a zsíros kezüket is a kutyába törölték.
2014. szept. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, de nem tudok rá választ adni.

Nálunk is szokás mondani, ha a másiknak jobban kedvezünk,

nyald ki a s*gét, jjaj de körbenyalod /ez kb egyenlő, kényeztetés,kedvesebb mint a másokhoz/

Hogy honnan ered ez a mondás, halvány gőzöm sincs, szólás mondás, ránk ragadt, mint a kosz.

Kosz. ezzel is van szólásmondás. Minek fürödni?

Három napig melegít, utána lepereg

v. ha szóluk valakinek aki nem figyel.. lepereg róla mint a kosz... v falra hányt borsó. nos ez honnan ered.

Mióta szokás a falra hányni, legfeljebb a földre hányunk, ha elfog a hirtelen hányás...


A hozzászólások frappánsak, a kutya nyaldosta? nem rossz válasz... ;)

2014. szept. 24. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A kutyáshoz annyit, hogy ilyet én filmben is láttam már, hogy a király a kutyával nyalatta le evés után a kezét :)
2014. szept. 24. 19:33
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Olyat én láttam, de hogy a sejhajátttttttt, az még nem;)))
2014. szept. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 reptoid tudós 2 ***** válasza:
100%
Én hánytam már falra, igaz, nem borsót.
2014. szept. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én találtam nagyon jó szólás-mondás linket, de nem merem ide tenni, mert nem tudom mennyi idős a kérdező, mert abban a linkben rettentő csúnya szavak vannak, mívelt híres költök írásai. Még a könnyeim is potyogtak a nevetéstől.;))
2014. szept. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
18 (lassan 19) éves egyetemista... nyugodtan jöhet! :D
2014. szept. 24. 22:28
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Oké. Ma nevetve fogsz elaludni.


[link]

2014. szept. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!