Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Európában Magyarországon...

Európában Magyarországon kívül van lehetőség valamilyen társadalom/világot (megfigyelő) kutató tudományban elhelyezkedni? (Bővebben lent. )

Figyelt kérdés

22 éves férfi vagyok, és rengeteg személyes tapasztalatot gyűjtöttem/gyűjtök még mindig, már kerek 16-17 éves korom óta folyamatosan az élet sok-sok területéről.


Kipróbáltam magam különböző (józan) dolgokban, de nagyon sokukban úgy éreztem bennük magam az évek folyamán, hogy nem ott van a (teljes) helyem.


Foglalkozás tekintetében egy olyan vágy fogant meg bennem mostanában, de még gyerekkoromban is, hogy tudós szeretnék lenni. Találkoztam Magyarországon már azzal a jelenséggel, hogy ismerős által lehet csak bejutni az ilyesmikkel foglalkozó helyekre, vagy már előre le van foglalva az összes hely az iskolát elvégezve. Hát nekem ez nem adatott meg sosem egyszerűen több ok miatt is, de egyszerűen nem is tartom józannak az ilyenféle szokást sem... Sok nyomos okot tudnék felsorolni, de most nem szeretném, mert nem ez a mondani valóm lényege.


Gondolkodtam a kivándorláson is, de egyszerűen az is nagyon rizikós. A számomra legalábbis. Nem szerettem, és nem is tudtam alkalmazkodni sosem az ilyesmihez, mert egyszerűen áthidalhatatlan.


Néztem a világválságot is egy ideig, hogy mi lett belőle. Sokak. Nemcsak Magyarországon, de még a kontinensen is, és még azon túl is. Nagyon sokak (még jobban) elszegényedtek, és a gazdagok (még) gazdagabb lettek.


Aztán nyomon követtem a munkahelyek alakulását is. Még az "igénytelen" helyekért is versengés folyik, de hogy minek, amikor létezik másik megoldás is. Legalábbis az én felfogásom szerint. Számomra ez egyszerre nevetséges, de egyben szomorú is. Hiszen ezzel csak az (értékes) emberi élet rogyik össze.


A sok idegesség, a sok aggódás, és a hosszú várakozási idő csak kikészíti az embert. Aztán még ezt nevezik az élet velejárójának? Számomra ez inkább felháborító, és értelmezhetetlen.


Nem a világot akarom én itt megváltani. Csak a kiutat keresem én is, ahogy sokan mások. Úgy érzem, hogy ez nekem a hivatásom, hogy egy tudós legyek. Én meg szívem szerint, ha lehetőségem volna, akkor hozzásegítenék én is kölcsönösen bárki mást, aki kérné az álmai hivatásához. De mivel én sem vagyok csodatevő... Ezért ez a helyzet.


Pillanatnyilag úgy gondolom/érzem, hogy az igazi lehetőségem közé a BRICS tagországok egyike tartozna. Bár! Az is eszembe jutott így erről, hogy amiért én magyar vagyok. Oda meg csak az öt ország tehetségesei kénének. Én meg nem. Amikből ismételten így kiszorultam/kiszorulok.


Hát, de már milyen dolog ez? Sok igazságtalan, és igaz dologban volt részem, de hogy ez ilyen. Azt nem gondoltam...


Ui.: Csak értelmes, és őszinte, igaz válaszokat várok. A trollkodásra sosem voltam vevő...


A figyelmet köszönöm!



2014. okt. 2. 03:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyissál tanácsadó irodát! Ha híre megy, hogy a tanácsaidat megfogadó cégek, pártok, magánemberek sikeresebbek a többinél, dúsgazdag ember leszel, és alapíthatsz saját kutatóintézetet.
2014. okt. 2. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tehát ha jól értem, egy 22 éves álmodozó vagy, afféle életművész, aki mindig másokat okol a kudacaiért, de soha semmibe nem vágott bele igazán, diplomád az nincs, de azért megcsípnél valami zsíros állást. Jól raktam össze?
2014. okt. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tudósként bárhol a nagyvilágban van lehetőséged munkát szerezni. De ha jól olvasom akkor te nem vagy diplomás ember, nincs semmi olyan végzettséged amivel mint tudós elhelyezkedhetnél. Csak álmodozol, és ahogy itt a kérdésedben sok zagyvaságot írsz össze. Nincs ezzel semmi baj, legalábbis az álmokkal, csak hát tenni is kell érte.

Ha tudós akarsz lenni akkor kezd az alapoknál, ahogy mindegyik tudós tette. Menj egyetemre,válassz ki egy szakot, és tanulj, hogy te lehess a legjobb.

Álmai mindenkinek vannak.

2014. okt. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy tudós lehess, nem elég tanulnod, kevés az, ha magadat annak nevezed.

Tudós az a személy, aki a maga szakterületén akkora tudással és kiemelkedő eredmények felmutetásával rendelkezik, hogy a szakterület többi művelője elfogadja őt tudósnak.

2014. okt. 2. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tengor ***** válasza:

"Találkoztam Magyarországon már azzal a jelenséggel, hogy ismerős által lehet csak bejutni az ilyesmikkel foglalkozó helyekre, vagy már előre le van foglalva az összes hely az iskolát elvégezve." < Persze, hogy le van foglalva, mert azok foglalják el, akik nem csak elvégzik az iskolát, hanem valamiben kiemelkednek. Mifelénk a nagyobb cégek már akkor levadásszák a hallgatókat, mikor azoknak az egyetemből még 1-2 félévük hátra van.


Megfelelő elszántsággal és kitartással igen is lehet előrébb jutni.


A nyafizásodból ítélve #2 véleményével egyet értek.

2014. okt. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szegény barátom, azt hiszem, te alapvetően érted félre az életet. Igen, van olyan, hogy protekció, nálunk ez most feljövőben van. De nem ez határozza meg az emberek nagy többségének az életét. Ha sok ember együtt cselekszik (például egy országban, pláne földrészen), akkor muszáj valamiféle rendszert vinni a dolgok menetébe. E tekintetben az a rendszer, hogy a gyerekek iskolába járnak, ha jók (ami a bizonyítványból derül ki), akkor léphetnek magasabb szintű iskolába. Nem kivitelezhető, hogy oda bárki bejusson, muszáj szelektálni, és ez hozzá a legjobb eszköz. Ha elég magasra jutottál az iskolai szinteken, akkor azt is megtanítják, mi az, hogy kutatás, és azt hogyan kell csinálni. Ki is próbálhatod, az eredményeidet erre való helyeken közlöd. Ezt olvassák a kutatóintézetek vezetői, innen mérik le, mennyire vagy alkalmas rá. No meg a felvételi vizsgákból, ahol valami konkrét feladatot kapsz. Ha megoldod, alkalmas vagy, és ha a többiek közül is, te kapod az állást.

Ez a dolgok megszervezhető menete. Minden más is így megy. Hentesnek sem vesznek fel, ha előzőleg nem tanultad ki a mesterséget és nem tettél bizonyságot a hozzáértésedről.

Ha kutató akarsz lenni, és - ahogy mondod - sok mindennel foglalkoztál, akkor írd meg egy cikkben és add oda a megfelelő folyóiratnak. Ott elbírálják, és ha jó, leközlik. A sokadik után már ismerni fognak. Más is így csinálja. Van akinek a fél élete rámegy, mire képes nevet szerezni (azaz a hasonló témákkal foglakozók elismerik). Ha ezt nem érted meg, akkor soha nem fogsz jutni semmire.

2014. okt. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem szokásom álmodozni olyan gyakran már, mint régen. Arra sem várok, hogy más adja le nekem a jattot, mert azt egyszerűen érthetetlennek, és értelmetlennek tartom.


Óóó... Tanácsadás. Csináltam azt is egy ideig. De megértettem, hogy ez nem hivatás, hanem ezt bárki megtudná csinálni. Csak kicsit művelődni is kell hozzá mindig.


Kedves "egyéb módon" kommentelők.


Nem írtam ilyet, hogy én másokat nyíltan, vagy akár burkoltan is szidalmazok/okolok a helyzetemért. Csak láttam az emberekből mind a két végletet az életem során. A nagyon pozitívat, és a nagyon negatívat is.


Amiből aztán magam csak a nagyon pozitívat szeretném csak megtapasztalni. Mert az a legjobb a számomra. Csak sajnos vannak bizonyos tényezők, amik rajtam kívül is működ(het)nek, és képesek a nagyon pozitív megéléseket nagyon negatívba átvinni. Még, akkor is, ha azt nem hagyom annyiban.


Belevágtam e valamibe? Igen! Ebbe vágtam bele. Az életbe. Sok projektet végigvittem az elmúlt két és fél évben is, amit aztán azért hagytam abba, mert egyszerűen nemvolt hozzá (józan) érdeklődés, illetve csak értelmetlen szidalmakat váltott volna ki. Mert nekem meg az volt a célom, hogy ne csak magamnak mutassak valamit, ami érdekes, hanem másoknak is, ami picit tágíthatja a látókört is a világról.

2014. okt. 2. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!