Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mikorra varhato h az emberiseg...

Mikorra varhato h az emberiseg elpusztitja magat?

Figyelt kérdés
2014. okt. 15. 15:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Amúgy pedig elvész a technológiai tudás is, méghozzá nagyon gyorsan.

Egyrészt fizikailag tönkremennek az adathordozók, ill. nincs eszköz az olvasásra.

Másrészt a te fejedben mennyi tudás van meg az emberiség TELJES tudásából?

És ebből mennyi a HASZNÁLHATÓ, gyakorlatban is megvalósítható tudás? Mert pl. én is ismerem az atomerőmű elvi működését - sőt: képeztek is belőle - de ettől még teljesen esélytelen lenne, hogy építsek akár egy kísérleti példányt.

Harmadrészt: ebből a tudásból mennyit fogsz HATÉKONYAN megtanítani a gyerekednek? Kezdve azzal, hogy tanár vagy-e egyáltalán...

de ha igen, akkor is elsősorban az új világban szükséges gyakorlati tudást tanítasz neki, hogy túlélje.

A többi tudásból csak nagyon keveset, azt is inkább a misztikum szintjén.

Pl. szerinted mire megy azzal a tudással, hogy LEHETSÉGES aranyat készíteni? Esélytelen, hogy akár 100 év alatt felfedezi, hogyan... csak a legenda marad majd meg a Kánaánról, ahol robotok dolgoztak az emberért, hatékony gyógyszerek, gyors járművek, repülőgépek voltak és rengeteg ennivaló.

No meg istenek, pegazusok, stb. lények is... merthogy a hagyomány néha torzít "kicsit".


Ja: és most a kedvező forgatókönyvről beszéltem.

Arra már gondolni sem merek, hogy a tudomány tiltott lesz, mint minden rossz okozója, az adathordozókat megsemmisítik és vallási fanatikusok veszik át az irányítást.

Pedig ennek is igen jó esélye van!

Na, az aztán egy évezreddel visszavetne mindent...

2014. okt. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Nem magát, csak titeket.
2014. okt. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Igen, de minden tudást ma már elég sok ember ismer, ezek közül valószínűleg csak megmarad egy-kettő. De persze feltételezzük, hogy a kihalás valamilyen szinten valószínűségi alapon történik, nem pl. úgy hogy minden 80-nál magasabb IQ-jú ember meghal. Persze ebben az esetben rögtön baj van. Nyilván elveszne így is a tudás egy része, de ezeket idővel fel lehetne idézni. Gyorsabban, mint ahogyan a maguk idejében kitalálták, hiszen részletinformációk vannak.


"Arra már gondolni sem merek, hogy a tudomány tiltott lesz, mint minden rossz okozója, az adathordozókat megsemmisítik és vallási fanatikusok veszik át az irányítást."


Az a helyzet, hogy az emberi természettől jobban tartanék ebben a helyzetben...

2014. okt. 18. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"minden tudást ma már elég sok ember ismer, ezek közül valószínűleg csak megmarad egy-kettő"

Erre mondom, hogy középkori szinten. Mondjuk a famegmunkálás alapelemei.

A RÉSZLETES emberi tudás igen hamar elvész. Excel táblát nem fogsz tanítani a gyerekednek, ha még számítógép sem létezik.

És továbbra is azt mondom, hogy sem nyersanyag, sem energia nem lesz a felfejlesztéséhez.

2014. okt. 18. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Inkább az ostobaság, vallás, érzelmi alapú döntésmechanizmus lehetne elnyomott jelenség, nem feltétlenül golyóval, elég ha a szavazatokat súlyozzuk intelligencia és effektív társadalmi potenciál alapján (mihez értesz, mire vagy képes).


Nyilvánvalóan improduktív a gauss-eloszlás alsó felének véleményével érdemben foglalkozni, legalább annyira mint a jelenlegi átlag többségi és ennélfogva törvényszerűen középszerű barmok tömegeteinak domináns szavazatára hagyatkozni. Ezért IQ 100-nál szavazati súly 1.0, innentől mondjuk ötönként duplázódik felfelé, illetve feleződik lefelé, tehát a szavazati jogod súlya


szj = 2^((IQ-100)/k)


ahol "k" egy intervallumon mozog, maximum 5 (a fenti esetben), minimum 2, és a társadalmi potenciál függvényében változik, értelmeszerűen mivel a társadalimlag potens egyedek statisztikailag hatékonyabban alkalmazzák az intelligenciájukat politikai értelemben, mint a kevésbé potensek. Pl. egy intelligens művész munkája kultúrálisan fontos, de társadalmilag nem potens, ugyanakkor egy intelligens biokémikus munkája közvetlenül potens társadalmilag. A biokémikus alacsonyabb "k" számmal szavaz, mint a művész, persze ez az alapvető IQ struktúrát nem érinti, és simán lehet a művésznek magasabb szavazati súlya, ha az IQ-ja is magasabb.


Szívesen megnézném, hogyan evolválódnak ilyen helyzetben a poltikai kampányok, amelyek ilyen pontrendszer alapján apellálnak szavazatokra, nem pedig a nyers átlag tömegökör mennyiségi jelenségei alapján. A dolog iróniája, hogy magát a strutúrát is meg kellene szavaztatni előtte, és még az egyenjogú szavazati rendszerben (esetleg rendezni egy kisebb-nagyobb látszólagos vagy valós kihalás-esemény kaliberű krízishelyzetet, amely alapján plauzábilis az elavult súlyozatlan vakegér-demokrácia kijavításának azonnali szükségessége).

2014. okt. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Ezen a korlátozott választójogon már én is gondolkodtam, bár nem ilyen drasztikus formában. Mindenesetre az szerintem elvárható lenne, hogy ha már valaki szavaz, akkor valamiféle általános tudással rendelkezzen a világról. A másik praktikus szempont, hogy fizessen elegendő adót a szavazó, mert a politika azért elsősorban csak az adópénzek elosztásáról szól... A legnagyobb probléma ezzel az, hogy ki dönti el, hogy mi az igazságos. És igen, ha cinikus akarok lenni, akkor az is felmerül, hogy a vezető rétegből ugyan kinek érné meg, hogy a kevésbé manipulálható emberek szavaznának nagyobb súllyal?
2014. okt. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
És az ózonreteggel a fak pusztulasaval a globális felmelegedesrol es az ebbol kovetkezo ovadasrol valamint (ezaltal) a tengerszint novekedesevel a jegorszakrol ne is beszeljunk..... Mi van??
2014. okt. 19. 21:19
 18/18 anonim ***** válasza:
Fosol egy kis hűvöstől?
2014. okt. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!