Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Igaz, hogy Szent László nem...

Igaz, hogy Szent László nem kért engedélyt a pápától István szentté avatását illetően?

Figyelt kérdés
Tud nekem valaki mutatni legalább 1 levelet, iratot, amiből ki lehet következtetni, hogy kért?
2014. nov. 5. 19:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha kért se kapott volna. Csak az Egyház avathat szentté valakit, László biztosan nem.


Nem olyan levélre gondolsz esetleg, amiben kéri a pápát, hogy avassák szentté Istvánt?

2014. nov. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De olyan levél nincs, éppen ezért kérdezem.
2014. nov. 5. 21:52
 3/5 anonim ***** válasza:

[link]


"VII. Gergely pápa (pápa: 1073–1085) és Szent László király (ur.: 1077–1095) több alkalommal érintkeztek egymással, amit hiteles vatikáni források bizonyítanak. Az a levél azonban nem maradt fenn, amiben Szent László a pápai engedélyt kérelmezte a szentté avatáshoz, de Szent Gellért írása megőrizte VII. Gergely pápa engedélyét: „emeljék fel azok testét, akik Pannóniában a hit magvát elvetették, és az országot a hit hirdetésével öntözték, hogy őket a legnagyobb tiszteletben tartsák és méltó tisztelettel illessék.”[27]"


Szerintem ez a válasz a kérdésedre.

És pusztán logikailag:

1. nem maradt fenn ilyen levél = nincs, igaz

2. következik ebből, hogy nem is volt? NEM


Szerintem elég kevés dolog (írásos dokumentum) marad fenn

több mint 921 évig...

2014. nov. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szent Gellért írása megőrizte VII. Gergely pápa engedélyét: „emeljék fel azok testét, akik Pannóniában a hit magvát elvetették, és az országot a hit hirdetésével öntözték, hogy őket a legnagyobb tiszteletben tartsák és méltó tisztelettel illessék.”


1. Én ebből a mondatból nem szűröm le az engedélyt a szentté avatásra.

2. Szent Gellért akkor, amikor László született (1046) már halott volt, tehát nehezen írhatott erről.

3. Én értem, hogy a magyar iratok nagy része megsemmisült, de Szent László kérvényének Vatikánban kellene lennie, ahol pedig nincs.

2014. nov. 6. 14:56
 5/5 anonim ***** válasza:
A fehérvári királyi bazilikában I. László király emelte oltárra I. István és Imre herceg maradványait, ami a szentté avatásukat jelentette. Természetesen mindezt a pápa jóváhagyásával tette.
2017. nov. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!