Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Van ilyen kifejezés, vagy...

Van ilyen kifejezés, vagy csak én használom rosszul?

Figyelt kérdés

Bnőmnek azt mondtam, h nem engedném ki éjszaka az utcára, mert sztem veszélyes városban lakik, a bűn városának olvastam, erre kb. úgy vette, mintha én birtokolnám, vagy kutya lenne, akit kiengedhetek, pedig csak féltésre gondoltam úgymond.

Én tévedtem ezzel a kifejezéssel, vagy ő akar belém kötni nagyon?

Előre is köszi.



2014. nov. 12. 03:23
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
A kérdésedben nem találtam nem létező kifejezéseket.
2014. nov. 12. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Nem a kifejezés értelmetlen, hanem az egész írásod...
2014. nov. 12. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%

Először nem ártana megtanulni magyarul fogalmazni meg helyesen írni.


Másodszor a barátnőf valószínűleg a "kiengeded" szót kifogásolta, és annyiban jogosan, hogy ez úgy hallatszik, mintha csak akkor mehetne bármerre is, ha te megengeded neki. Szóval félig-meddig jogosan veszi rossznéven.

2014. nov. 12. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
66%
A barátnôd nagyon érzékeny. Úgy próbáld neki elôadni, hogy nem túlzottan tanácsolod neki, hogy...
2014. nov. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
44%

1. Nincs benne értelmetlen magyar kifejezés.

2. Szvsz. nem különösebben kifogásolható a "kienged" igekötős ige használata ebben az esetben. Elég érzékeny. Túlreagálta. Különös tekintettel arra, hogy a "kienged" ige a fönti módban feltételes módban van!

2014. nov. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Jav.: A fönti mondatban a "kienged" ige feltételes módban van.
2014. nov. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
2-es: mit kifogásol Őnagysága az írásomban vala?
2014. nov. 12. 10:05
 8/21 A kérdező kommentje:

Már azon agyaltam, h lehet, h ő nem hallott erről, vagy nem használják feléjük ezt a kifejezést, csak állatok kiengedésére, de alapból ezt le kéne vágnia, h egy sima féltés, nem pedig állatként kezelem + tényleg feltételes módban mondom + sztem ő se akar veszélyes helyen mászkálni éjszaka, szóval sztem magától se menne ki. :)


A rövidítésekért elnézést, nagyon megszoktam már ezt az írásmódot neten.

2014. nov. 12. 10:15
 9/21 anonim ***** válasza:

Nyelvileg már szerintem tisztába tettük. Nem tartom kifogásolhatónak, egyáltalán nem csak állatokra szokás használni, ráadásul feltételes módban volt.


Nem nyelvtanilag:

Az, hogy érzékenykedik rajta, az jó esetben csak pillanatnyi túlérzékenység. Én ugyan nem venném komolyan. Ha viszont rendszert csinál ilyenekből, azt már igen...

2014. nov. 12. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszöntem a hozzászólásokat. :)

Az a fura, h nem is gondoltam volna, de nagyon sok dolgot nem ért meg sztem, amit felénk használnak, mert feléjük nem használják. Azt hittem, h ilyen nincs Mo-n, h engem nem ért meg egy másik magyar, pedig azt tapasztalom, h van ahhoz képest elég sokszor sajnos. Pedig szomszéd megye, igaz, van köztünk egy Duna is. :)

2014. nov. 12. 11:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!