Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Vírusfertőzés esetén miért...

Vírusfertőzés esetén miért írnak fel az orvosok antibiotikumot, ha az nem is hat a vírus ellen?

Figyelt kérdés

2015. jan. 21. 13:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
vírusfertőzésre nyilván nem irnak fel, legfeljebb akkor ha nem kizárható, hogy a tüneteket baktérium okozza és nem virus.
2015. jan. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Azért, mert ezzel elejét lehet venni más jellegű fertőzéseknek. Ugyanis a vírus miatt legyengült immunrendszert nagyon könnyen megtámadják a baktériumok és ekkor bakteriális fertőzés is fellép. Ha adnak antibiotikumot, akkor ezeknek a fellépését meg lehet akadályozni, vagyis elejét lehet venni a bajnak.
2015. jan. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
16%
Szerződésük van a gyógyszergyártókkal, hogy minél több orvosságot rá kell sózni a páciensekre.
2015. jan. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert sokféle vírusfertőzés megnyitja a kaput a baktériumok számára, pl. tüdőgyulladás, mandulagyulladás és a súlyosabb baktériumos megbetegedés megelőzésére vagy elkerülésére írják fel. Ha már diagnosztizálták a vírusbetegséget, akkor nagy valószínűséggel már ott vannak a bejutásra váró baktériumok is.
2015. jan. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Wadmalac ***** válasza:
100%

Influenza, szövődmények ismerős?

A szövődmények nagy része már baktérium-fertőzésből ered.

2015. jan. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:
100%
Így van, én influenzás voltam, az ég világon semmi nem hatott, nem vitte le a lázamat, nem tudtam kijönni a betegségből, csak egyre rosszabb lett minden, egyre több tünet és a végén kiderült, hogy tüdőgyulladást kaptam szövődményként. Amikor megkaptam rá az antibiotikumot, végre elkezdett lemenni a lázam, ami addig 9 napig nem volt 39c fok alatt!
2015. jan. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
32%
Mer' abba' van a péz!...
2015. jan. 22. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A felülfertőzés elkerülése miatt.

Ugye amikor megtörténik a vírusfertőzés, akkor erősen legyengül az immunrendszer, sőt akár különböző váladékok ellehetetleníthetik az immunrendszer(vagy azt segítő) bizonyos elmeinek rendes működését, és ez tökéletes fertőzési kapukat nyit egyéb akár vírusos, akár bakteriális eredetű betegségeknek.

2015. jan. 22. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Dr. Marton Erzsébet válasza:
68%
Nem kap semmiféle pénzt és nincs szerződése az orvosoknak a gyógyszergyártókkal! Egyszerűen az immunhiányos állapotban nagy valószínűséggel fellépő bakteriális fertőzéseket akarják megelőzni.Az antibiotikumok egyébként nem szitok-szavak, hanem fontos egészségőrök, ha már a szervezet nem "bírja" egyedül...
2015. jan. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
Azért, hogy megelőzzék a baktériumok okozta szövődmények kialakulását.
2015. jan. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!