Mi a helyes út?

Figyelt kérdés

Ez a kettosseg mindig meg volt bennem de mostansag egyre inkabb erosodik.


Az egyik reszem inkabb az anyagi dolgokhoz vonzodik: vagyik arra, hogy sok penzem legyen, meno ruhakban jarjak, legyen 3 autom, mindenki irigyeljen, es hogy en legyek a """"" sztar""""".


A masik reszem ennek az ellentete: tudom, hogy ezek csak felszines dolgok, ez a felem inkabb a tanulasba es a muveltsegbe fektetne be, szellemi dolgokba. Hitvanysagnak tartja a dozsolest es ugy erzem nem etikus magatartas a fenyuzes es ez az onimadat.


Mi a helyes ut? Melyik vezet tobbre?



2015. jan. 30. 23:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A helyes általában az aranyközép. Megtalálni az elfogadható optimumot az aszkétizmus meg a hedonizmus között. :)
2015. jan. 30. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem tudom, miért kell két ennyire szélsőséges dolgot fölvázolni. Ahogy az első mondta, a kettő között valahol félúton.


Különben pedig nem csak a szándékon múlik "sok penzem legyen, meno ruhakban jarjak, legyen 3 autom, mindenki irigyeljen" ezt mondani könnyebb, mint megvalósítani. Ha csak a szándékon múlna, akkor az emberek 90%-a így élne.. :D

2015. jan. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hat azert nem pontosan ez a helyzet amit te irsz hanem inkabb az, hogy dolgozok reszmunkaidoben tanulas mellett es nem tudom, hogy a munkaba vagy a tanulasba invesztaljak inkabb, a kettonek amugy nem sok koze van egymashoz
2015. jan. 31. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!