Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » 5000 éves kőkorszaki lelet...

5000 éves kőkorszaki lelet Pécsváradon?

Figyelt kérdés

Lépő Zoltán : Szkíta szellemiség c. könyvében írja ezt a 210-ik oldalon.

>> Ötezer éves zsugorított őssírokat és páratlan kőkorszakbeli festett kerámiákat tártak fel Pécsváradon <<


Ez igaz?

Vagy lehet, hogy ez a Zengővárkonyi lelet része ?


[link]


A könyv ilyeneket is ír:

>Négyezerötszáz éves temetőket ásott fel Móra Ferenc Deszken<

Ilyesmiről miért nem tanulunk? (vagy csak én nem tanultam)

-------------------------

>A Kr. e. 2500 körül a skythaságt a mai Magyarország területén, Kr.e. 200-től kezdve Indiában ismeri a történelem, amikor ők letten India újabbkori ős-települői<



2015. febr. 26. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez úgy kamu ahogy van. 4500 éve már bőven bronzkor volt, nem kőkor. A szkíták meg a Kr.e. VII. század környékén jelennek meg a Kárpát-medencében, Ázsiában sem sokkal korábban. Kr.e. 200, mint India ősbetelepülői?! Könyörgöm, addigra már volt egy Maurja Birodalom is ott, A Kr.e. III. század mellesleg, pont hogy szkíta kultúra eltűnésének az ideje.
2015. febr. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kr.e. 2000-től India betelepülői. -elírtam


Akkor legyen bronzkor,de találtak ?

2015. febr. 27. 09:21
 3/5 anonim ***** válasza:
Ennek mi a jelentősége? Mármint jó, hogy vannak többezer éves leletek, de a szerző ezeket mire akarja használni? Ilyenek vannak mindenütt.
2015. febr. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Móra Ferenc tényleg ásatott Deszken, de avarkori leleteket talált, amik 1400-1500 évesek, nem 4500. A pécsváradi dologról bevallom, nem tudok sokat, volt ott őskori lelőhely, lehet, hogy az is amit írtál. De ha ilyen alapvető dolgokat, mint az őskor korszakolása, meg az egyes leletek kora nem írnak le a könyvedben normálisan én a többi részében se bíznék. Pláne, hogy a Kr.e. 2000 is késői dátum Indiának. Nagyon is. Szkítáknak meg nagyon korai. Kontármunka.
2015. febr. 27. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ötezer évvel ezelőtt a Kárpát-medencében kora rézkor volt, nem kőkorszak. A szkíták pedig i.e. 7-6. sz. környékén jelentek meg a Kárpát-Medencében. I.e. 2500-ban még bőven a bronzkor volt a Kárpát-medencében és semmi nyoma nomád népeknek. Ha ilyen alap dolgokban téved ez a könyv, akkor szerintem a többi részében se lehet megbízni.
2015. márc. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!