Ha megölhetnéd Hitlert, mielőtt kitör a második világháború, megtennéd?

Figyelt kérdés

2015. márc. 4. 19:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Nem sokban különbözött volna szerintem ennek az utópiának a lefolyása sem. Kifogytak volna a hithű nácik, mint a szovjetúnióban a kommunisták. Hitlert már a háború alatt megpróbálták megölni, és azok a nézetek ami miatt az egyik válaszoló rasszistának érezheti magát egyáltalán nem voltak népszerűek. Talán még addig sem tartott volna, és a sok netnáci most valószínű hithű kommunista lenne, a munkás utópiában reménykedve.
2015. márc. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Semmiképp. Túl jelentős személy ahhoz, hogy "ha" típusú kérdéseket fel lehessen tenni. Szóval nem.
2015. márc. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:
Kár lett volna Hitlert megölni mert akkor lehet normálisabb ember kerül a helyére akivel akár még nyerhettek is volna...
2015. márc. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
hitleren kívül már senki nem akart háborút pl a staufenberg merénylet idején
2015. márc. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

A Hitler ellen szőtt merényleteknek valóban az volt a célja, hogy előbb befejezzék a háborút és tudták, vele már nem kötne békét senki.

Azonban ne gondold, hogy ennek komoly sikerei lettek volna, mert a szövetségesek nem Hitler ellen harcoltak csupán és az egyébként meglévő, tapogatózó különbéke ajánlatokat nem fogadták el, hanem ragaszkodtak a feltétel nélküli megadáshoz. Ilyen körülmények között az esetlegesen hatalomra jutó Hitler ellenes német tisztikar sem fejezte volna be a háborút, ahhoz 1918 túlságosan mély nyomokat hagyott. Erre az is mutat, hogy minden fronton továbbra is hatásosan védekeztek, vagyis feltétel nélkül ők sem kapituláltak volna.

Egyedüli ellenpélda erre, hogy a kivérzett Szovjetúnió 43 tavaszán a kurszki csata előestéjén béketárgyalásokat kezdeményezett.

Nem tudni pontosan az okát, hiszen az oroszok ekkorra már eléggé megerősödtek, de tény, Molotov kérésére az akkor már szovjet fennhatóság alatt lévő Kirovgrádba érkezett Ribbentrop, aki gőgösen úgy diktálta a feltételeket, mintha 41 ben lettek volna és bár az oroszok igyekeztek rugalmasak lenni, ennyit nem engedhettek, így nem jött létre különbéke. Később már orosz részről sem merült ez fel, egyszerűen nem volt realitása.

2015. márc. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim válasza:
de a kérdés a háboru kitörése elötti időről szól...
2015. márc. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Ez ilyen kettős érzés bennem-

Tudjuk, hogy azért belesegített a magyar revízióba.

Ami nagyon de nagyon pozitív NEKEM.

És a zsidóságot is deportálta. Ami azért kinek jó, kinek rossz. Én szemet hunytam volna felette... Mondom, ez valakinek népirtás, de ezt diktálja a józan ész ! Mert ők tényleg nem csináltak semmi jót nekünk.

És Hitler tényleg sok újítást vezetett be.

Ennek a Hitler megölésének csak akkor lett volna értelme, ha még kiskorában megölitek (megölték volna).

Mert a háború előtt pont azér tis kirobbant volna, mert meghalt. Ha meg nem ölik meg...azt a verziót meg ismerjük.


Szóval hát mit mondjak még ?

Megvolt a saját Horthynk és azon kívül, hogy keresztény volt, nekem semmi bajom vele egyébként.

És ha nem lett volna Hitler, az a retes Szálasi sem lett volna (lett volna, csak nem ekkora ember).

2015. márc. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

"És a zsidóságot is deportálta. ... Én szemet hunytam volna felette... Mert ők tényleg nem csináltak semmi jót nekünk."


Tényleg nem. Csak néhány Nobel-díj, néhány világra szóló találmány...

Fel kellene már fogni végre, h ők is magyar emberek voltak, és nem tudatlan fajankó módjára zsidózni.

2015. márc. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim válasza:

Hitler ép ezt az emberi butaságot használta ki.

Nem valószinű, hogy valaha fel fogja a többéség fogni.

Az a kevés aki meg felfogja, visszaél e tudásával, ma is.

Hitler azok közül való, aki tudta jól, hogy nem a szántó vető szovjet paraszt zsidó az oka bárminek is, de azt is tudta, hogy ezzel a szöveggel a buta önigazolást kereső embereket be lehet hülyiteni.

2015. márc. 28. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

#8 vagyok


Úgy látszik, egyeseknek nemcsak Tolsztojt kéne olvasni, hanem Radnóti Miklóst is...

2015. márc. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!