A magyar nyelvben mik az ortogonális főnevek? Próbálta már ezeket valaki összegyűjteni?

Figyelt kérdés
Magyarán azokra a főnevekre/köznevekre/fogalmakra gondolnék, amiknek az ismeretével minden más maradék fogalom maradéktalanul definiálhatóvá válik.

#információ #fogalom #ismeret #kifejezés #definíció #tudás #elemi #diszkrét nyelvészet #diszkrét grammatika
2015. márc. 4. 22:18
 1/5 anonim ***** válasza:
Úgy, mint a "basic English"? Szerintem nincs ilyen hivatalos magyar szógyűjtemény.
2015. márc. 9. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Végessel végtelent?
2015. aug. 23. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Elegánsnak TŰNIK a kérdésed, lehet ez is volt a cél, de ROSSZ!


Nem hiszem, hogy végtelen nagy lenne a magyar szókincs. De még az angollal együtt sem.


(OFF):

A magyar amúgy imádja hirdetni, hogy márpedig neki mekkora nagy szókincse van... gimiben is etettek ezzel a sületlenséggel. Alig van 1-2 százezer a magyar szókorpusz, szemben pl. az angol milliós nagyságrendű szókincsével. Amíg a magyarnak van X szinonímája, addig az angolnak abban az esetben sokszor 3× annyi.

2015. aug. 26. 23:18
 4/5 anonim ***** válasza:
Nézd, a nyelvészet nem matematika, még ha a chomskyánusok így is gondolják. Még ha meg is határozunk a basic english mintájára egy alap magyart (ez egyébként meg van, meg kell nézni mi az elvárás az alapfokú magyar nyelvvizsgára), arra semmiképp se mondhatnám, hogy azzal minden fogalom maradéktalanul körülírható. Szerinted egyáltalán meghatározható, pontosan hányféle potenciális fogalom alkotható a magyar nyelven belül? Vannak kétségeim.. :) (az előző voltam)
2015. aug. 27. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Szándékos Bendegúz ***** válasza:

Utánnaolvastam az előbb a szókészletek nagyságának.

Egyáltalán nincs akkora különbség, mint amiről te beszélsz.


Törtem a fejem, hogy mi lehet a célod ezzel a kérdéssel és a kommenteddel.

Hát nem találtam mást, mint, hogy le akarod értékelni a Magyar nyelvet.

Nekem úgy tűnik szeretnéd elérni, hogy a kérdésedet és a kommentedet olvasók ne érezzék jól magukat.

Vagy tévedek ?

jan. 31. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!