Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A Borostyánút valóban áthaladt...

A Borostyánút valóban áthaladt Nagyvázsonyon?

Figyelt kérdés

A nagyvázsonyi Kinizsi-vár honlapján írják: „Fő funkciója a tulajdonosok védelme, illetve a Buda-Róma közötti borostyánút felügyelete volt, mely a várbirtokon keresztül haladt.”

Nem értem, hiszen ez a híres kereskedelmi útvonal Szombathelyet érintette hazánkban, onnak egyenesen északnak tartott, dél felé pedig Olaszországba ment. Téved a vár honlapja?



2015. márc. 24. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok középkorász, de szerintem korrekt amit írnak. Az a borostyánkőút, amire te gondolsz az őskorban és a római korban működött, a középkorra új útvonalak is kialakultak.
2015. márc. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Szerinted tehát a borostyánút nem a borostyákőutat takarja? Mert a neten szinonimaként használják a fogalmakat…
2015. márc. 25. 08:44
 3/4 anonim ***** válasza:
De, csak volt több borostyánút is.
2015. márc. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Na, ezt nem tudtam… Tudnál valami ezt taglaló honlapot linkelni, vagy ajánlani bármit, ahol ezek fel vannak vázolva?
2015. márc. 25. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!