Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » SZTE-n Történelem szak mellé...

SZTE-n Történelem szak mellé ti mit vettetek fel még minorént?

Figyelt kérdés

Ugye 180 pont kell, és a töri 120, azon kívül van egy 50-es minor és még 10 szabad...

Mit vettetek fel ? És személyes vélemény is kérnék arról, hogy érzitek ott magatkat, ilyenek :)

Én Történelem + szociológiát szeretnék...

Olyat, ahol elég egy történelem emeltszintű, nincs kedvem más vizsgákat is letennem. Szóval mi a lehetőségem, amit még felvehetnék TÖRTÉNELEM EMELTSZINTŰVEL ?

Köszi előre is



2015. márc. 28. 13:49
 1/2 anonim ***** válasza:

A minor választásához nem kell már az érettségi. Felejtsd el az érettségit, már nem számít, ha bent vagy a felsőoktatásban! Olyan minort veszel fel, amit akarsz, amit enged a rendszer. Nyelvek esetén kérhetnek nyelvvizsgát, max. ennyi feltétel, amit megkövetelnek.


Én amúgy anno magyart vettem fel mellé és most töri-magyar tanárnak tanulok. De megbántam, jobban jártam volna valami reál szakkal, matekkal, fizikával vagy földrajzzal. Azt most nem tudom, hogy neked reál tárgyat lehet-e felvenni (sztem nem, mert te már nem tanári képzésben vagy), sőt, nekem az is új, hogy szociológiát lehet. De azóta már más rendszer van. A szociológia az nem rossz egyébként.

2015. márc. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Harmadikos vagyok még, szaksuliban (erre fele a szaksuli nem kőműveseket, meg téglahordót jelent, számítógépes elektrotechnikusira járok...).

Tudom, kicsit fura ez, hogy programozó vagy elektromérnök utánn nem arra megyke tovább, de ez a szaksuli bírása is hba volt, a történelem az életem úgymond, és a nagy szerelmem.


Szóval mindenképp oda megyek tovább...

Ezért kérdezem. Köszönöm a válaszod !!!

2015. márc. 28. 16:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!