Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért van az, hogy aki sokat...

Miért van az, hogy aki sokat van egyedül, annak előbb-utóbb mindenféle rigolyái lesznek?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 6. 23:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Aki sokat van egyedül, az elszokik a többi emberhez való alkalmazkodástól, és előbb-utóbb nem is tud, nem is akar alkalmazkodni a többiekhez, csak a saját megszokásait, elképzeléseit hajlandó követni.

De szerintem szinte mindenkinek vannak kisebb-nagyobb rigolyái...

(mániái, bogarai, hóbortjai, következetlenségei, stb.)

2015. ápr. 7. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nem létezik szabályozott rendszer negatív visszacsatolás nélkül.

Kontroll nélkül minden elszállhat rossz irányba. Az emberi viselkedés, világkép is.

Viszonyítási alap nélkül senki nem képes minősíteni és kontrollálni saját viselkedését. Aztán amikor a rossz szokás már bevésődött, a szokás hatalma nagyobb, mint a környezeté.

2015. ápr. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És mi van, ha engem mondjuk senki sem kontrollált, és tele vagyok ilyenekkel? Ha téves következtetések miatt rosszul érzem magam, és fellazult az értékrendem, mert nem volt, aki segítsen szabályozni, hogy fordítsam ezt vissza?
2015. ápr. 7. 11:59
 4/11 Wadmalac ***** válasza:
Amint ezeknek tudatában vagy, máris lehetőséged van változtatni rajta.
2015. ápr. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Az már pozitívum, hogy felismerted/észrevetted ezeket. A másik pozitívum, hogy változtatni akarsz. Ez már így jó eséllyel nyerő helyzet. :)

És pont emiatt sokat tudsz változ(tat)ni egyedül is, külső segítség nélkül. Vedd sorra, hogy pontosan mik azok, amik szerinted nincsenek rendjén, és hogy hogyan kellene csinálni a jövőben. A szokásoktól nem mindig könnyű megszabadulni, de egyáltalán nem lehetetlen. Szóval valószínűleg lesznek sikereid és kudarcaid is. Utóbbiak miatt ne keseredj el, hanem próbálkozz tovább. Ami pedig nagyon küzdelmes, vagy amiről előre tudod, hogy nem "egyemberes feladat", ahhoz kérj segítséget másoktól (család, barátok, vagy akár kiépíthetsz új kapcsolatokat is).

Sok sikert. :)

2015. ápr. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Wadmalac ***** válasza:

Van az ismeretségi körömben olyan srác, akit, amikor megismertem, ki nem állhattam, mert arrogáns, lenéző, beképzelt stílusával gyakorlatilag elzárkózott a közösségtől.

De a mániákus szinten űzött közös hobbi kényszerítette, hogy egy (amúgy elég korrekt) társaságba besoroljon, és kb. 2 év leforgása alatt olyan pozitív változáson ment át, hogy most a legjobb barátaim közé sorolom. Most utólag visszanézve ő maga is kijelenti, hogy egy s@ggfej volt és ő is örül annak, hogy ennyit tudott változni.

És egy huszonéves emberről beszélünk. Sosem késő.

2015. ápr. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Örülnék, ha változna a helyzet. Kicsit az utóbbi időben rossz vágányra állt az életem, azt hiszem. Van egy elég jó agyam (a középiskolai eredményeim bizonyítják), és ezt jelenleg nem használom semmire. Otthon meg csak lopom a napot. Vissza kellene térnie a motivációmnak.
2015. ápr. 7. 15:08
 8/11 Wadmalac ***** válasza:
Ehhez kell jó, motiváló társaság. Egyedül nehéz.
2015. ápr. 8. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
100%
Vagy egy hobbi. Sikerélmény az agynak. Feltölt, kevésbe lesz hülye az ember a többi időben. Magamon tapasztaltam. Talán a motivációt is magával hozza kicsit ez a "van miért élni" érzés.
2015. ápr. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
42%
Mert az ember társas lény, a zevolúcióban közösen kellett a többiekkel elejteni a mamutot. Én is egyedül vagyok pár éve és teljesen becsavarodtam, magamban beszélek, kitalálok más embereket azokkal beszélek meg vagy már az 5. földönkívüli fajt találom ki. és tervbe van véve a 7.is
2015. ápr. 17. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!