Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A harmincéves háború hatására...

A harmincéves háború hatására milyen területi változások voltak?

Figyelt kérdés
2010. febr. 22. 17:36
 1/5 anonim válasza:
0%
Ha jól tudom a harmincéves háburú alatt jutottak el a törökök budáig...vagyis amit mi török hodításnak nevezünk az azalatt törént
2010. febr. 22. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod.

A török 1541-ben vette be Budát, a harminc éves háború pedig 1618-ban kezdődött Prágában. Magyarországnak vajmi kevés köze volt hozzá.

Szerintem a tizenöt éves háborúval kevered, de az is fél évszázaddal Buda bevétele után volt.


A harminc éves háború nem járt komoly területi változásokkal. Franciaország megkapta a Rajnán túli német területeket és Hollandia formálisan, majd hivatalosan is független lett.

A valódi változást a Német-Római Birodalom fejedelemségeinek nagyobb önállósága hozta.

Ekkor vált a birodalom autonóm tartományok közösségéből egy nemzetközi államszövetséggé, amit sokan az EU előképének tekintenek.


L

2010. febr. 22. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Valahol azt olvastam hogy a törökök elleni felszabadító háború is a 30 éves háború következménye.Így akarta a Habsburg Birodalom pótolni a 30 éves háborúban nyugaton elvesztett területeket.Kapóra jött hogy a Török Birodalom arra az időre nagyon meggyengült.
2010. febr. 22. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az ilyesmit sosem lehet pontosan megmondani, de én nem tartom valószínűnek.

Akkoriban még azokért a területekért simán nekimentek volna a franciáknak.

A török kiűzése azért valósulhatott meg, mert a pápa ragaszkodott hozzá és megtiltotta XIV. Lajosnak, hogy megtámadja a Habsburgokat, amíg azok a török ellen harcolnak.

Nekik meg ez pont kapóra jött. Könnyebb területszerzés.

Nem hinném, hogy ennek a harminc éves háborúhoz sok köze lett volna.

Nem vesztettek olyan sok területet akkor a Habsburgok.


L

2010. febr. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom hol olvastad, de rosszul, mert a habsburgok inkább erősödtek a háború után nyugaton is, ők voltak a német-római császárok, stb.. A háború vége meg alig érintette őket, a svéd szakaszokban nem volt szerepók annyira.
2010. febr. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!