Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Rokonokhoz hasonló regényt...

Rokonokhoz hasonló regényt tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés
Olyan regényt, novellát keresek, ami a Horthy-kor korrupciójára világít rá, valamilyen ellenzéki írótól. Olvastam egy kicsit a népi írókról, azonban az ő falu centrikusságuk illetve baloldaliságuk nem tetszik, helyettük szeretnék valamilyen alternatívát. Előre is köszönöm.

2015. jún. 11. 00:58
 1/3 kgabor45 válasza:

Mikszáth Kálmán: A Noszty fiú esete Tóth Marival


Ne ellenzéki írótól akarj olvasni, hanem írótól. És ne a falucentrikusságról és ne a baloldaliságról, hanem írótól könyvet. Ne írást az irodalomról, hanem irodalmat.


Mikszáth 1910-ben meghalt, A Noszty fiút 1906-07-ben írta, Horthy 1920-ban lett kormányzó. Az évszámok szerint tehát Mikszáth nem a Horthy korról írt. "Csak" az emberekről. Az emberek pedig nem aszerint változnak, ahogyan változik a politika.

2015. jún. 13. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kgabor45 válasza:

Nehogy félreérts, Móricz jó író. Amit írt, az irodalom.

Csak az volt a kérésed, hogy hasonló legyen, mint a Rokonok. És erről nekem a Noszty fiú jutott az eszembe.


Sok örömöt kívánok Móricz és Mikszáth olvasása közben.

2015. jún. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mikszáthnak szinte minden regényét olvastam már. Igen, valami hasonló, társadalom kritikusságot keresnék, csak kifejezetten a Horthy-korról, a polgári vs feudális gondolatok szembenállásáról.
2015. jún. 15. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!