Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » 23F vagyok nem tudom miért de...

23F vagyok nem tudom miért de nagyon felelőség teljesnek illetve előrelátó/bölcsnek hiszem magam, akinek megvan a véleménye az egyházrol vagy a világ rendjéröl, akkor én most okostojás egoista vagyok?

Figyelt kérdés
Gyakran képzelek el magamrol furcsa dolgokat pl:fizikai bántalmazás,drámai esemény hogy ezek után mi történe hogy érzelmileg, mint ha arra lennék kiváncsi mi az én sorsom, miért van ez?Van ilyesmiröl valahol feljegyzés?

2015. júl. 9. 17:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha unatkozol jöhetsz hozzánk kukoricát kapálni.
2015. júl. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Wadmalac ***** válasza:
100%

A kérdés utolsó részei meglehetősen érthetetlenre sikeredtek. :)


Nem az az egoista, akinek van kialakult véleménye.

Az az egoista, aki ezt a cáfoló tények ellenére sem képes változtatni. De akkor nem is túl okos. :)

Jellemzően azok sziklaszilárdan biztosak a véleményük igazában, akik nem elég értelmesek ahhoz, hogy belássák, nem tudnak mindent és még tévedhetnek is.

2015. júl. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

"A világgal az a baj, hogy az ostobák holtbiztosak mindenben, az intelligensek pedig tele vannak kételyekkel."

> B. Russel <

2015. júl. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wadmalac ***** válasza:
100%
#3: thx, ezt a konkrét idézetet nem ismertem, de számítottam rá, hogy ez nem csak nekem tűnt fel. :D
2015. júl. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

indiai pálmalevelek

[link]


Egyébként amit érzel az információéhség. Általánosságban mindenki szeretne válaszokat, és ez kinél hogy jelentkezik mentális érési periódus függvényében.


Ez egy (bizonyos életkor)*(bizonyos információkészlet)*(érdeklődési kör)*(egyéni beállítottság)*... kérdése, hogy valaki valamilyen következtetésre jut.


Nekem is megvolt egy ilyen hullám kb 16 meg 22 körül (lehet hamarabb is, kb 12, de az mindegy)


Mostanra tennék egy közelgő harmadikat, de nem vagyok benne biztos, lehet hogy ez csak fásultság már (29).


Egy biztos a fiatalabbak még radikálisabbak, meg akarják váltani a világot, remélem egyszer összejön. Az "öregek" már nem érnek rá, hisz annyi dolguk van, szakmai, specifikus infógyűjtésre adott témákkal kapcsolatban nincs energiájuk, idejük, és ezáltal lassan az igény is eltűnik, ha volt egyáltalán.

2015. júl. 10. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
A kérdés második fele tökéletesen érthető. Vannak feljegyzések. Klasszikus posztmodern probléma: milyen narratívák hatnak rám. Azaz: milyen technikák által teremtem meg önmagam? Ez a tág kérdésfelvetés. Ami a te problémád: önmagunk passio-játéka. Talán egyszer valami nemeslelkű lefordítja Jean Baudrillard "simulacres et simulation" című könyvét, ami ennek egy remek feljegyzése: hogyan teremti meg a valóság képe a valóságot (és nem fordítva). Sok sz@r filmet láttál (vagy könyvet olvastál), amiben valami rohadt nagy dolog hirtelen sorssá alakít egy anti-etikus és anti-esztétikus időintervallumot. Azért képzelegsz.
2015. júl. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
vagy úgy, köszönöm a válaszokat
2015. aug. 6. 06:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!