Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Elképzelhető hogy a ma ismert...

Elképzelhető hogy a ma ismert történelmünk előtt létezett egy nálunk fejlettebb, vagy a mai technológiai szinttel bíró civilizáció?

Figyelt kérdés

Van aki bolondnak néz, van aki felvilágosultnak emiatt a nézetem miatt, de internetes/könyvtári/egyéb keresgéléseim után kezd meggyőződésemmé válni hogy nem is minden pont úgy van ahogy azt nekünk az MTA és társai beadják, beadatják. Nyilván nem szabad a napisz*r kaliberű oldalaknak hinni, ez tény.

A fönti kérdésben azokra a régészeti leletekre gondolok amiket itt a Földön találtak. Szobrok, amiken a szívátültetés fontosabb mozzanatait jelenítik meg, platina szobrocskákat, vasgolyókat, radioaktív szennyezést egy több ezer éves talajrétegben. Apró kőből készült tárgyak, amikbe század mm pontossággal """"véstek"""" máig megfejtetlen jeleket.

Hatalmas, vagy épp mini emberi csontvázak..

Bennszülött népek, akik a mai napig törzsi szervezetben élnek, viszont olyan csillagok helyét tudják évszázadok óta, amiket a nyugati világ csak a 20-21. szd.-ban fedezett fel. Néhány ilyen nép már nem is tudja használni a tudást, csupán tovább örökíti a rajzokat, mert nem megszerezte, hanem 'kapta'. Közös ezekben a bennszülöttekben hogy mondáik alapján egy rég érkezett vándor, vagy vándorcsoport adta át nekik a tudást.

Sokáig lehetne sorolni még, a világ minden pontjára esik valami megmagyarázatlan. Ez itt nem tudományos lap, pont ezért írok ide: az """átlag emberek""" /sértődés ne essék/ véleménye érdekel-



2015. júl. 10. 23:24
1 2 3 4
 21/39 anonim válasza:
0%
Nemere István: Rejtélyes elődök is erről a kérdésről szól, javaslom olvassa el akit foglalkoztat ezen kérdés.
2015. júl. 11. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:

Szentgyörgyi P. József: Elveszett emberiség (A homo saurus legendája) sci-fi könyve is témába vág.

Ajánlom a téma iránt érdeklődőknek.

2015. júl. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
0%
A 20-as, az élő példa arra,hogy mennyire lehet az emberiséget "agymosni"...foggal körömmel ragaszkodik az evolúcióhoz,de igazából az evolúció is csak feltevés, azaz mélyreható bizonyítékok nincsennek csak feltételezések találgatások...és igen fenntartom,az evolúció egy nagy maszlag valamint szeretkezzen maga a családtagjaival,ha már ennyire jól sikerült az "evolúciója"
2015. júl. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
62%

Az evolúció nem egy felvetés, több ezerszeresen bizonyított tény, pont olyan, mint a gravitáció.

Vergődhettek jobbra balra, hogy az evolúció csak mese, bezzeg a Földön éltek több millió éve fejlett civilizációk, csak épp nincs nyomuk nem maradt, de azért még "tuti úgy van ám", csak épp ettől hozzászólásról hozzászólásra bebizonyosodik, hogy vagy valami elmeosztályról szöktetek meg vagy legalábbis sürgősen rátok férne egy beutaló.

2015. júl. 11. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
59%
A Föld majd minden pontját fel tudjuk térképezni, a fémekről meg tudjuk állapítani, hogy mikor munkálták meg, tudjuk a Föld korát és az egyes kőzetek, ásványok kialakulásának idejét, de soha nem találtunk semmit ami millió évekkel ezelőtt élt fejlett civilizációra utalna, szóval annyira lehettek csak fejlettek, hogy a fémmegmunkálásig nem jutottak el. Természetes eredetű radioaktív sugárzásra meg főleg nem találtak semmi bizonyítékot, legalábbis a nukleáris ipar nem hallott még ilyesmiről, mivel eléggé naprakész vagyok ebben a témában. Természetes reaktorok nyilván vannak, mint az Oklo reaktor Afrikában ( [link] de ezeknek annyi köze van az emberhez vagy valamilyen civilizációhoz, mint a Föld kialakulásának.
2015. júl. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
0%
Csak érdekességként írom le,hogy ez a kőből való kormeghatározás is megdőlt,most nem fogom kifejteni akit érdekel az utána keres.Egy dolgot viszont kérdeznék a sok darwinistától,hogy a legelső pl.baktériumok egysejtűek papucsállatkák,azok miből lettek,az a valami ami állítólag kijött a vízből,na az miből lett?Csak úgy kialakult a semmiből porból és vízből? Ja értem...és a por és víz az miből lett azt ki teremtette?ja, hogy az univerzumból jött,így már minden tiszta,vagy várj mégsem az univerzumot a galaxisokat ki teremtette,honnan jött létre az anyag és az őket meghatározó fizika kémia?Ha mindezt tegyük fel egy intelligens lény alkotta,ezt is megértem,ámde őt ezt az intelligens lényt ki teremtette?A sort végtelenségig lehetne sorolni!!Ha ezt most elolvastad és lehetőleg tiszta a gondolkodásod, akkor rájössz,hogy lehet itt bizonygatni az evolúciót,de ha mélyebben belemegyünk akkor erős kétségek merülnek fel.Valamint nem biztos, hogy nekünk kéne beutaló a diliházba....de szerintem ne kanyarodjunk el a témakörtől és ne sértegessük egymást "igazi jó magyar mentalitással"
2015. júl. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
Ui:senki nem tud semmi biztosat,mégis bizonygatja az igazát,én saját önálló gondolatmenetemet írtam le,amit nagyvonalakban gondolok,természetesen egy lehetőségként vetettem fel és nem tényként közlöm.Viszont az evolúcionistàk,tényként közölnek egy olyan dolgot amit egy ember aki a 18.században élt úgy gondolt és bizonyos dolgokkal alátámasztotta könyveiben,de az elmélete kicsit sem 100százalékos.
2015. júl. 12. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:

25-ös

A föld összes pontját....biztos vagy ebben? Északi sark déli sark jégtakaró alatt pl?

Valamint szerinted ha jön egy armageddon az milyen mélyre temet mindent,hegységek vetődnek,tavak-tengerek keletkeznek stb stb.

Abban meg ne légy olyan biztos,hogy nem találtak eddig semmit,attól függetlenül ,hogy nem hozták nyilvánosságra!

2015. júl. 12. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
76%

"az evolúcionistàk,tényként közölnek egy olyan dolgot amit egy ember aki a 18.században élt úgy gondolt"


19. században. Picit még kutatgass!


A teremtőt ki teremtette?

2015. júl. 12. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:

"Csak érdekességként írom le,hogy ez a kőből való kormeghatározás is megdőlt..."

Szerintem meg már elmondtuk, hogy ne írkálj orbitális baromságokat olyan témákról, amikről fogalmad sincs, mert csak egyre hülyébbnek tűnsz miatta.


"Egy dolgot viszont kérdeznék a sok darwinistától,hogy a legelső pl.baktériumok egysejtűek papucsállatkák,azok miből lettek,az a valami ami állítólag kijött a vízből,na az miből lett?Csak úgy kialakult a semmiből porból és vízből? Ja értem...és a por és víz az miből lett azt ki teremtette?ja, hogy az univerzumból jött,így már minden tiszta,vagy várj mégsem az univerzumot a galaxisokat ki teremtette,honnan jött létre az anyag és az őket meghatározó fizika kémia?Ha mindezt tegyük fel egy intelligens lény alkotta,ezt is megértem,ámde őt ezt az intelligens lényt ki teremtette?A sort végtelenségig lehetne sorolni!!Ha ezt most elolvastad és lehetőleg tiszta a gondolkodásod, akkor rájössz,hogy lehet itt bizonygatni az evolúciót,de ha mélyebben belemegyünk akkor erős kétségek merülnek fel.Valamint nem biztos, hogy nekünk kéne beutaló a diliházba....de szerintem ne kanyarodjunk el a témakörtől és ne sértegessük egymást "igazi jó magyar mentalitással"

1. Az evolúció nem foglalkozik az élet keletkezésével.

2. A sok leírt maszlagod után: Istent ki teremtette? Jahogy izé.


"Ui:senki nem tud semmi biztosat,mégis bizonygatja az igazát"

Ó dehogynem, a tudósok jelentős része igazán biztosat tud, különösen az evolúciót illetően.


"én saját önálló gondolatmenetemet írtam le,amit nagyvonalakban gondolok,természetesen egy lehetőségként vetettem fel és nem tényként közlöm."

Szép és jó, csak megkértünk már, hogy ne, mert basomság, fájdalmas olvasni is.


"Viszont az evolúcionistàk,tényként közölnek egy olyan dolgot amit egy ember aki a 18.században élt úgy gondolt és bizonyos dolgokkal alátámasztotta könyveiben,de az elmélete kicsit sem 100százalékos."

1. Nincsenek olyanok, hogy "evolúcionistàk".

2. Az evolúció tény.

3. Darwin csak összefoglalta az elméletet (még csak nem is ő találta ki), de azóta ezerszeresen pontosítva, bizonyítva lett.

4. Az, hogy te nem tudod értelmezni a tudományos eredményeket az nem von le a bizonyítottság tényéből.


"A föld összes pontját....biztos vagy ebben? Északi sark déli sark jégtakaró alatt pl?"

Ez nyilván igaz, rengeteg felfedezni való van még a Földön, de ezek bőven elszigelelt helyeken.


"Valamint szerinted ha jön egy armageddon az milyen mélyre temet mindent,hegységek vetődnek,tavak-tengerek keletkeznek stb stb."

Hát egyszer már volt egy "armageddon" mégis elég sok bizonyítékot találunk "primitív" dinoszauroszokról is, de majd nyilván egy technikailag fejlett civilizációról nem tudunk.


"Abban meg ne légy olyan biztos,hogy nem találtak eddig semmit,attól függetlenül ,hogy nem hozták nyilvánosságra!"

Szintén az összeesküvéselmélet majmok tipikus baromsága. Ha valaki tesz valami hatalmas felfedezést az az első dolga (miután alaposan meggyőzödött az igazságértékéről), hogy nyilvánosságra hozza, ugyanis ezért folynak a kutatások, ráadásul ebből lehet pénzt szerezni.

Ha valamit "felfedeznek" de szándékosan nem hoznak nyilvánosságra, csak a Blikk 7. oldalán annak egy oka van: hatalmas baromság és kamu az egész.

2015. júl. 12. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!