Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Elképzelhető hogy a ma ismert...

Elképzelhető hogy a ma ismert történelmünk előtt létezett egy nálunk fejlettebb, vagy a mai technológiai szinttel bíró civilizáció?

Figyelt kérdés

Van aki bolondnak néz, van aki felvilágosultnak emiatt a nézetem miatt, de internetes/könyvtári/egyéb keresgéléseim után kezd meggyőződésemmé válni hogy nem is minden pont úgy van ahogy azt nekünk az MTA és társai beadják, beadatják. Nyilván nem szabad a napisz*r kaliberű oldalaknak hinni, ez tény.

A fönti kérdésben azokra a régészeti leletekre gondolok amiket itt a Földön találtak. Szobrok, amiken a szívátültetés fontosabb mozzanatait jelenítik meg, platina szobrocskákat, vasgolyókat, radioaktív szennyezést egy több ezer éves talajrétegben. Apró kőből készült tárgyak, amikbe század mm pontossággal """"véstek"""" máig megfejtetlen jeleket.

Hatalmas, vagy épp mini emberi csontvázak..

Bennszülött népek, akik a mai napig törzsi szervezetben élnek, viszont olyan csillagok helyét tudják évszázadok óta, amiket a nyugati világ csak a 20-21. szd.-ban fedezett fel. Néhány ilyen nép már nem is tudja használni a tudást, csupán tovább örökíti a rajzokat, mert nem megszerezte, hanem 'kapta'. Közös ezekben a bennszülöttekben hogy mondáik alapján egy rég érkezett vándor, vagy vándorcsoport adta át nekik a tudást.

Sokáig lehetne sorolni még, a világ minden pontjára esik valami megmagyarázatlan. Ez itt nem tudományos lap, pont ezért írok ide: az """átlag emberek""" /sértődés ne essék/ véleménye érdekel-



2015. júl. 10. 23:24
1 2 3 4
 31/39 anonim ***** válasza:
0%

29-nek

[link]


Charles Robert Darwin (Shrewsbury, Shropshire, 1809. február 12. – Downe, 1882. április 19.)


Szerintem jól írtam,hogy a 18.században élt,ne haragudj ,de én mondhatnám neked,hogy kutatgass még egy kicsit.

Hogy Istent ki teremtette?

Pontosan erről beszélek,hogy egyikre sincs sem bizonyíték sem magyarázat sem az evolúcióra sem a teremtésre!!!

Te mégis tényként és sziklaszilárd alapokra helyezve adod elő az evolúciót,nem mellesleg figyelmen kívül hagyva azt a tényt,hogy a legelső egysejtűek ahonnan az evolúció szerint minden elindult azok miből lettek azok hogy kerültek oda,és nagy ívben lekakilom,hogy az evolúció mivel foglalkozik és mivel nem!!

Persze kiragad Darvin egy vonalat azt nagyrészt megmagyarázza utána,pedig szemellenző ...tudod mint a lovaskocsi élé fogott lovaknak.

2015. júl. 12. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/39 anonim ***** válasza:

Olvass csak blikket az való neked.És majd ha a kérdező megkér arra ,hogy ne írjak akkor nem fogok!

Válaszokat kért arra vonatkozólag hogy "elképzelhető e" tudod értelmezni ennek a betű halmaznak a jelentését,vagy segítsek?

Úgy gondolom az elképzelhető-e az sok mindent magába foglal,még esetleg olyan dolgokat is amik csak találgatások,vagy hogy a te gondolat meneteddel éljek scifi témák.Úgyhogy kérlek tisztelettel hagyd békén mások gondolat menetét,megértettem ,hogy te az evolúciót fogadod el,valamint próbáljunk meg érdemben hozzászólni a kérdéskörhöz,nem pedig egymást fikázni jó magyar módjára....na ezért utálják a világ bármely részén a magyarokat mert a legtöbbje ilyen,pedig 100x több van bennünk,csak ahelyett hogy összefognánk mindig egymás ellen megyünk!!!

2015. júl. 12. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 anonim ***** válasza:
86%

"Szerintem jól írtam,hogy a 18.században élt,ne haragudj ,de én mondhatnám neked,hogy kutatgass még egy kicsit."

Szerintem meg aki azt sem tudja mit jelent a 18. század, azzal elég meredek tudományos témákban vitázni...


"Hogy Istent ki teremtette?

Pontosan erről beszélek,hogy egyikre sincs sem bizonyíték sem magyarázat sem az evolúcióra sem a teremtésre!!!"

Istenre persze, hogy nincs mivel egy mese, míg az evolúció egy ezerszeresen bizonyított tudományos tény, akárhány oldalon keresztül is vered a segged a földhöz ellene.


"Te mégis tényként és sziklaszilárd alapokra helyezve adod elő az evolúciót"

Mert az evolúció már csak ilyen dolog.


"nem mellesleg figyelmen kívül hagyva azt a tényt,hogy a legelső egysejtűek ahonnan az evolúció szerint minden elindult azok miből lettek azok hogy kerültek oda,és nagy ívben lekakilom,hogy az evolúció mivel foglalkozik és mivel nem!!"

Még egyszer, mert látom nehéz a felfogásod. Az evolúció nem foglalkozik az élet keletkezésével. Teljesen mindegy, hogy hogyan jött létre, akár egy szivárványszínű repülő póniló is kakilhatta volna az első élőlényeket, az evolúció akkor is igaz és működő képes marad. Javaslom kicsit higgadj le és olvass utána legalább a wikipedian, hogy mi is az az evolúció, ha már ennyire küzdesz ellene.


"Persze kiragad Darvin egy vonalat azt nagyrészt megmagyarázza utána,pedig szemellenző ...tudod mint a lovaskocsi élé fogott lovaknak."

Milyen vonalat is ragad ki? Milyen szemellenző? És ezt is leírom újra, kedves gyenge értelmezőképességű fórumtársam: Darwin csak összefoglalta az akkori elméletet, ami azóta ezerszeresen pontosítva lett. Küzdhetsz bátran egy 150 éves könyv ellen, de jelenleg 2015 van, talán ideje lenne továbblépni az általános iskolai anyagon.


"Olvass csak blikket az való neked.És majd ha a kérdező megkér arra ,hogy ne írjak akkor nem fogok!

Válaszokat kért arra vonatkozólag hogy "elképzelhető e" tudod értelmezni ennek a betű halmaznak a jelentését,vagy segítsek?"

Le is írtuk, hogy nem, nem képzelhető el. Innentől kezdve lehet scifi mesékre maszturbálni, szórakozásnak jó is, csak komolyan venni kicsit nevetséges.


"Úgy gondolom az elképzelhető-e az sok mindent magába foglal,még esetleg olyan dolgokat is amik csak találgatások,vagy hogy a te gondolat meneteddel éljek scifi témák."

Ez persze igaz, elképzelni bármit el lehet. Én is el szoktam képzelni egy olyan világot, ahol nincsenek valláskárosultak.


"Úgyhogy kérlek tisztelettel hagyd békén mások gondolat menetét,megértettem ,hogy te az evolúciót fogadod el,valamint próbáljunk meg érdemben hozzászólni a kérdéskörhöz,nem pedig egymást fikázni jó magyar módjára....na ezért utálják a világ bármely részén a magyarokat mert a legtöbbje ilyen,pedig 100x több van bennünk,csak ahelyett hogy összefognánk mindig egymás ellen megyünk!!!"

Ja, hogy még rasszista is vagy...

Nincs is több kérdésem.

2015. júl. 12. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 anonim ***** válasza:
80%

"Charles Robert Darwin (Shrewsbury, Shropshire, 1809. február 12. – Downe, 1882. április 19.)


Szerintem jól írtam,hogy a 18.században élt,ne haragudj ,de én mondhatnám neked,hogy kutatgass még egy kicsit."


Jézusom!

És még tetézi!

Ezt hívják öntökönszúrásnak.


Lecke kész holnapra? Igyekezz, mert jövőre (ötödikben) simán meghúznak töriből a fentiért! Akkor majd okolhatod életed végéig te is a MTA-t, hogy mit adattak be neked a tanítónénivel, és kénytelen leszel újságíró hippik által írt könyvekből és blogokból összeszedni az alter töri műveltséged; szívátültetéses szobrokról, dogon csillagászokról, ókori indiai atom pusztította városokról, óriásokról és törpékről.


Még talán van egy cseppnyi remény. De csak ha kész a házi!

2015. júl. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

Keress magadnak másik múzsát,légy-szíves és kímélj meg offoló hozzáböfögéseidtől , tartsd tisztában mások véleményét (még ha te nem is ezen az állásponton vagy),valamint ne rasszistázz és ne vallásosozz ,mert egyik sem vagyok!!!!

Tack so mycket

2015. júl. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 anonim ***** válasza:
84%
Segítek most a 21. században élünk ami 2001-től 2100-ig tart és ezen minta alapján visszaszámolva a 19. század 1801-től 1900-ig tartott. Szóval menj csak vissza a 18. századodba és élvezkedj rajta. Az meg milyen érvelés, hogy x. században találták ki úgyhogy tuti hülyeség. A gravitáció mennyit változott a felfedezése, leírása óta? Hagyd meg a gondolkozást aggyal rendelkező lényeknek légyszíves és gyűlöld tovább az "evolucionistákat" vagy hogy hívod az értelmes embereket.
2015. júl. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 anonim válasza:
5. valaszolo! En is lattam azt a filmet! Az elejen mondjak, hogy az a film 10 ev kutatas eredmenye es, hogy csak tenyeket neznek! Valoban! Csupa osszefuggesek sorozata. Ajanlom mindenkinek akit foglalkoztat a tema. Meg az is lenyeg, hogy a vege fele mondjak, hogy ennyi eltelt ido alatt a targyak mar eltuntek ha voltak is! Semmit nem lehet kizarni, de azert tulzasokba sem szabad esni! Most 6.-os leszek es igazsag szerint mindig is fogalkoztatott ez tema. Lehet, hogy regesz leszek, mert ugye a regesznek kell turelem, rajztudas, biologia, fizika meg matek es en ezeket mind szeretem. Mi a velemenyetek? Csinaljak esetleg egy uj kerdest? koszi elore is a valaszokat! 12/L
2015. aug. 11. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 anonim ***** válasza:
0%
Hali,csinálhatsz új kérdést,viszont arra számíts,hogy tele van ez a fórum aljas és rosszindulatú emberekkel,akik ellehetetlenítik a kérdésedet cáfolatokkal és előbb utóbb személyeskedésbe viszik át a fórumot.Ezeknek az embereknek amúgy akik ezt csinálják ez a munkájuk!Amúgy az viszont jó,hogy már 12évesen nyitott szemmel jársz, bár minden fiatal ilyen lenne.A filmről én sem állítom, hogy minden úgy van ahogy elhangzik benne na de, ha csak a fele igaz akkor is teljesen más alapokra kell tenni a történelmet,amit bizonyos érdekek meghamisítottak és hamisan oktatják az iskolákban.
2015. aug. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 anonim válasza:
Kösznöm. Igazad van. :))
2015. aug. 26. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!