Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ha az igazsághoz próbálok...

Ha az igazsághoz próbálok tapadni és az igazságot utasítják el körülöttem az emberek akkor engem utasítanak el?

Figyelt kérdés
2015. júl. 13. 23:17
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Konkrét eset nélkül nincs jó válasz, de általánosságban valószínűleg igen.

Rossz példa, de mondjuk ha sikerült helyből hátra szaltót ugranod, és mások ezt lehetetlennek tartják, akkor hazugnak fognak tartani.

2015. júl. 14. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
És ki dönti el, hogy mi az igazság? Te? :D Csak ilyen szerényen.
2015. júl. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Azért vannak olyan igazságok, amit az ember biztosan tud. Főleg olyanok, amiket ő maga tett. (Például ha tudom, hogy nem loptam a boltban, az igazság, annak ellenére, hogy senki nem hiszi el.)
2015. júl. 14. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Charlie O'Brian nevű felhasználó válasza:


"És ki dönti el, hogy mi az igazság? Te? :D Csak ilyen szerényen."


Hát mondjuk el gondolkodtató válasz. Ez a szerényen azért dúrva vólt a végén. Aszem mindenki azt követi amit igazságnak hisz.


Konkrét helyzetemben elméleti könyv alapjn vontam le következtetést. De a családom többi tagja nem hiszi el amit a könyv ír elutasítja. Szubilyektíven miest rájuk hárult a felelősség már a puszta tényeket észre sem veszik. Náluk 1+1 az nem kettő. Csak hogy így a jogaimat veszik el a tetteikért meg nem válalják a felelősséget!

2015. júl. 14. 19:56
 5/17 A kérdező kommentje:
Obilyektív nézve ha igazad van és az igazságot nem fogadják el akkor téged utasítanak el igaz?
2015. júl. 14. 20:09
 6/17 anonim ***** válasza:
Miért érzem úgy, hogy valami szörnyen szubjektív "igazságról" van itt szó. Valami pszichológiai vagy (szalon)filozófiai dologról, ami nagyon nézőpont kérdése.
2015. júl. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

"Konkrét helyzetemben elméleti könyv alapjn vontam le következtetést. De a családom többi tagja nem hiszi el amit a könyv ír elutasítja."


Attól, hogy valami egy könyvben le van írva, még messze nem biztos, hogy igaz. ( Ugye van olyan könyv is, amiben a kígyó beszél, egy szűz nő meg gyereket hoz a világra, mégis sokan szó szerint elhiszik. Na de nem kell ilyen mélységekig menni, számos áltudományos lektorálatlan fércmunkát adnak ki könyv formájában, SAJNOS. )


És sajnos az sem garantált, hogy te az elméleti dolgokat helyesen (!) alkalmaztad az adott helyzetben és helyénvaló következtetést vontál le. ( Pláne ha saját családról van szó, ahol annyira elfogult lehet az ember... )

2015. júl. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem az igazság formályára vonatkozik a kérdés.
2015. júl. 14. 21:23
 9/17 A kérdező kommentje:
Elég filózófikus típus lehetsz de ahol 1+1 nem 2 ott nem a tényeket követik az emberek. Szóval ezt nem tudom hogyan magyarázod meg igazságnak.
2015. júl. 14. 21:29
 10/17 anonim ***** válasza:

Vonatkoztassunk el az igazságtól, és fogalmazzunk így:


- Ha ragaszkodok egy véleményhez, és a környezetem nem osztja ezt a nézetet, akkor engem is elutasítanak?


Amennyire ragaszkodsz a nézetedhez, és amennyire azonosulsz vele, annyira fognak téged is elutasítani. Hacsak el nem fogadják ők is. Tehát ha beszélgetés szintjén felmerül a téma, akkor nem utasítanak el, de ha napi szinten "traktálsz" vele másokat, akkor van rá esély, hogy ellenérzést keltesz bennük a saját személyed iránt is.

2015. júl. 15. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!