Ha az ember azt gondolja magáról, hogy boldog, akkor boldog?

Figyelt kérdés
Mondhatjuk például, hogy Orwell 1984-ének vége Happy End, mert a végén Winston boldognak hiszi magát, miután kényszer hatására átprogramozta a saját agyát?

2015. júl. 15. 22:38
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szerintem akkor "lenne" boldog. Más kérdés, hogy a gyakorlatban ez normálisan NEM valósul meg, hogy az ember huzamosabban boldognak gondolja magát.


Sztem a max amit el lehet érni, az elégedettség hosszú éveken át, az sem kevés.

2015. júl. 16. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
Az az ember aki azon gondolkodik, biztos nem az. Boldog az aki teszi a dolgát egész nap, este lefekszik és már alszik is.
2015. júl. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Kotricz Magdolna válasza:
Nem boldog,csak azt hiszi.
2019. aug. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

"Láttam a boldogságot én,

lágy volt, szőke és másfél mázsa.

Az udvar szigorú gyöpén

imbolygott göndör mosolygása.

Ledőlt a puha, langy tócsába,

hunyorgott, röffent még felém -

ma is látom, mily tétovázva

babrált pihéi közt a fény."

/József Attila/

jan. 29. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szokták mondani, hogy boldogok a tudatlanok, illetve azt is szokták mondani, hogy az az igazi rabszolga, aki nem tud arról, hogy rabszolga. Szerintem nagyon nehéz megmondani, hogy mi az, amit tényleg boldogságnak lehet nevezni, és valaki nem csak boldognak hiszi magát, kívülről pedig megmondható róla, hogy igazából ha tudná, felfogná, hogy miben van benne, akkor nem lenne boldog.
jan. 29. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!