Kezdőoldal » Tudományok » Helyesírás » Miből gondolja azt nagyon sok...

Miből gondolja azt nagyon sok ember, hogy nem kell szóközt írni a vessző vagy mondatvégi írásjel után?

Figyelt kérdés
Szerintem ez elég súlyos probléma a magyarok között, mivel minden harmadik kommentnél ezt látom. Persze nem csak itt, szinte mindenhol.
2010. febr. 28. 03:30
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Elnézve néhány ember írásképét, azt hiszem, h még ez a legkisebb probléma :)
2010. febr. 28. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
96%

Biztos spórolnak a karakterekkel.

Mobilon SMS írásnál jól jöhet ha nincs annyi space :)


Egyébként halvány lila gőzöm sincs mért csinálják, pedig van is egy ilyen haverom. Egyszer rászóltam, erre az a volt a a válasza, hogy hagyjam már békén, ő úgy írja ahogy akarja, semmi közöm hozzá.


Mellesleg azóta sem változtatott az írásán.

Én meg elkönyveltem hogy hülye, aztán kész :)

2010. febr. 28. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem egyszerűen csak trehányság. Aki alapjaiban helyesen ír, az tudja ezt a szabályt is.Én is ilyen vagyok, főleg ha sietek.Lusta vagyok vissza lépni a szóköz miatt.(Persze hibázni is lehet)
2010. febr. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
97%

Az elsőnek igaza van! ;)

Sajnos, tényleg örülhetnénk, ha ez lenne a legnagyobb gond, de engem nagyon tud zavarni. Főleg, hogy olyanok is így csinálják, akik tudnak helyesen írni.

Nem tudom, talán nem mondták még Nekik, hogy hogy kell.


Azért remélem megtanulják...:D

2010. febr. 28. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Amikor megláttam a kérdést, én is arra gondoltam, hogy bár ez lenne a legnagyobb hiba! De sajnos van olyan, aki fogalmazni sem tud, és egyszerűen nem értem meg, amit mondani akar, mert se egy vessző, se egy pont, semmi.. És persze 5-10 soros a szöveg.. Az olyan átlagos hibákat már ne is említsük, hogy muszály, tavaj, stb.. Én kikészülök ezektől o_O
2010. febr. 28. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
54%
nekem elég ha helyesen írnak.
2010. febr. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerű az oka. A szövegszerkesztő hibának jelzi, ha nem teszel vessző után szóközt. És engem baromira idegesített a piros aláhúzás. Aki nem használt Word-öt, annak ez fel sem tűnik. a férjem sem rak szóközt, de engem nem zavar.
2010. febr. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
75%

jahá'mit kellpiszkáni , engemet megen.me sajt?jóvan akk muszáLY elmennema tavajji blablabal., XDDDDDDDDDddd


Hmmm.... így elnézve tényleg elég idegesítő, szerencse, hogy nem szoktam így írni :D

2010. febr. 28. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Egyszerű, azért mert ezt nem tanították az iskolában nyelvtan órán.
2010. febr. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
36%

Jézus Mária!!!!Nyelvtanóra? Súlyos hiba??


Ugyan mutassátok meg már azt a nyelvtankönyvet, amiben ez le van írva, hogy a vessző után szóközt kell hagyni. Nektek ez a legnagyobb problémátok? Hát carom le, mert a helyesírási hiba az sokkal jobban szúrja a szemem, mint a amiről itt szó van.

Kívánom, hogy ennél nagyobb problémátok ne is legyen az életben.

2010. febr. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!