Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Miért volt olyan gyakori a...

Miért volt olyan gyakori a Jean-Baptiste név a franciáknál?

Figyelt kérdés
Magyar és rajz órán rengetegszer találkoztunk a Jean-Baptiste keresznévvel francia művészeknél. Miért volt ez a névpár olyan gyakori a 18. században?

2015. szept. 1. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szeretik a franciák a kettős neveket... A Jean-Baptiste védőszentje Keresztelő Szent János (de még várjuk Juliannát a részletesebb magyarázatért)
2015. szept. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nincs sok hozzátennivalóm, hacsak annyi nem, hogy a francia "baptiser" ige "keresztelni"-t jelent.

Vagyis a Jean-Baptiste a Keresztelő János megfelelője.

Ugyanígy vannak Jean-Pierre-ek (János-Péter) vagy Jean-Paul-ok (János-Pál), ahogy itt pl. a volt pápát is nevezték.

2015. szept. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%
Azért, mert régen élt egy már-már elfeledett parfümkészítő, akinek szintén Jean-Baptiste volt a neve, és bár céljainak elérésekor a népek megőrültek a közelében, amit később el is feledtek. A név viszont megragadt bennük valami folytán, és sokan születendő gyereküket így nevezték el - egy szó mint száz, elterjedt. :D
2015. szept. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó vicc, kár, hogy nem igaz!

Nyilván Patrick Süskind: Das Parfum című regényéről beszélsz, amelyben egy Jean-Baptiste Grenouille nevű parfümkészítő szerepel igencsak dicstelenül.

Ez a regény a XVIII. században játszódik, addigra a Jean-Baptiste név már régen elterjedt.

Hogy mást ne említsek, Lully-t is így hívták, de leghíresebb a Jean-Baptiste-ok közül Molière, akinek az igazi neve Jean-Baptiste Poquelin volt.

Mindez nagyon szép, csak azt nem értem, miért kell félrevezetni a kérdezőt...

2015. szept. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Julianna, köszönöm a választ, feltételeztem, hogy a hármas csak humoros kedvében van. :)
2015. szept. 2. 06:17
 6/6 anonim ***** válasza:
60%
Igen, erre a regényre gondoltam, és eszem ágában sem volt félrevezetni senkit. :) A kérdés meg lett válaszolva, gondoltam viccelődöm egy kicsit. Lazábban kell venni az életet. :)
2015. szept. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!