Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki gyorsan megtanul...

Ha valaki gyorsan megtanul egy laza szakmát (pl fodrász, kárpitos, villanyszerelő stb), egy év gyakorlat és simán keres 500 ezer forint nettót angoloknál, németeknél, franciáknál, hollandoknál, skandinávoknál, ha megy a nyelv alap-középszinten?

Figyelt kérdés
Nem értem miért mennek el annyian bolti eladónak, meg felsőoktatásba tanulni Mo-n 1-2 százezerért, ha külföldre kimenni sok pénzért ennyire könnyű?
2014. nov. 4. 06:15
 1/3 anonim válasza:
Az az igazság hogy ebből a "kérdésből" nem lehet megtudni hogy mit szeretnél tudni, ugyanis nincs benne kérdő szó. Én asztalos vagyok, három évig dolgoztam teljes állásba egy múzeumnak LA-ben. Polcokat, szekrényeket, állványokat terveztem és készítettem nekik. Kint sokkal nagyobb szükség van az általad felsoroltakra, mert mindenki értelmiségi akar lenni, ezért keresnek sokat. A legjobb barátom jelenleg egy csomagoló gyárban dolgozik angliában, havonta megkeresi a 600 ezer forintot és boldogan éldegél. De aki egy kicsit is többre vágyik mint heti 7 napba szó szerint robotolni egy gyárban, az tanul. Ezt a robotolást és a "piszkos munkát" akarják a magyar fiatalok elkerülni. Egy másik barátom ugródeszkának használta ezt a lehetőséget. Három évig dolgozott egy hasonló gyárba heti hét napban éjszaka hasonló fizetésért, kicsit szegényesen élt, spórolt, mellette figyelte a gazdaságot, majd mikor volt annyi pénze amivel tudott már mit kezdeni, elkezdett tőzsdézni, és milliomos lett (persze ehhez iszonyatos nagy szerencse kell és jó érzék) most pedig egy éve jár a Cambridge-i egyetemre fizetősre. Szóval igen :) Ő is egy gyárban kezdte külföldön, pakolgatta a 20-30 kilós dobozokat, éjjelente majd pár éven belül a Cambridge-i egyetemen találta magát. Talpraesettnek kell lenni és bátornak! Ez a titka!
2014. nov. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Villanyszerelés laza szakma és gyorsan meglehet tanulni.:D:D De jót röhögtem ezen :D:D Ha gyorsan meglehet tanulni akkor 1 év után csináljál, építsél mondjuk érzékelőket, stb stb stb.. Villanyszerelés pont hogy nehezen tanulható szakma,, és most kedzetm el tanulni 1 év alatt még a felénél sem lesz az ember.. Bolti eladó könnyebb, gyorsabb megtanulni, mert naggyából monoton munka is ugyanazt csinálod, nem kell sok logika sem hozzá, és azért is van ennyi fizetés.. Azt nem értem hogy ezek a hiányszakmák villyanszerelők, ács, bádogos, asztalos, hegesztő stbb. Magyarországon miért nincsen megfizetve és miért csak annyit keres kezdő fizetésként mint egy bolti eladó modnjuk?? Hegesztő , villanyszerelő, sokkal nehezebb szakma csak azért. Külföldre nem mindenki tud kimenni sokaknak nincs meg a keret se rá meg semmi.
2014. nov. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Jó de azért 1 év alatt összejön egy alap német, meg egy 6 ezer ftos oda-vissza buszjegy Bécsbe, nem? Facebookon, emailen, meg skypon is lehet ingyen kommunikálni német cégekkel ingyen, hogy mennél és hogy tudnának-e neked egy munkásszállót keríteni első hónapra.
2014. nov. 6. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!