Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Tudnátok nekem némi támpontot...

William Tell kérdése:

Tudnátok nekem némi támpontot nyújtani, hogy 19. sz. Végi, ill.20. sz. Eleji orosz gazdaság témában merre induljak el?

Figyelt kérdés
Kéne írni belőle egy (szak)dolit - hehehe :D -, csak sajna nem a gazdaság a specialitásom, így konkrétan lövésem sincs, hol vagy hogyan kezdjek neki, milyen forrásokat keressek.(Témaváltás nem opció!) (A pontos cím, amire fel kellene fűzni: Az Orosz Birodalom modernizációs kísérlete 1861-1900).

#orosz #birodalom #modernizációja
2015. szept. 18. 08:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha jól tudsz oroszul akkor sok infót találsz az interneten.

Nagyjából egészében úgy nézett ki a gazdaság mint a mai Magyarország. Volt minden műszaki újdonság, de mindent oda települt külföldi cégek gyártottak: fegyvergyártás Nagant, autógyár Ford, varrógépgyár Singer,de a hajógyártás, vasúti gépgyártás, merőgazdasági gépgyártás mind külföldi kézben volt, vagy licenc alapján gyártott. Ismeretes a cári család vonzódása a fotózáshoz és amatőrfilmezéshez. Én egyszer a Moszkva melletti Podolszk elővárosban levő Singer (PMZ)varrógépgyár történetére voltam kiváncsi és meg is találtam. Egyébként mi a specialitásod ha nem a gazdaság?

2015. szept. 21. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Pechemre egy szót sem tudok oroszul.

Hogy mi a "specialitásom"? A rizsa. :D Szóval fogok vegyíteni bele úgymond "politikai" modernizációt is, a cím amúgy sem zárja ki ezt az eshetőséget. Azt esetleg még megkérdezhetem, hogy hol találtad meg amit te kerestél?

2015. szept. 21. 12:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!