Filozófia esszé téma?

Figyelt kérdés

Filozófiából kell egy minimum 5 oldalas esszét írnom. Azonban mivel nem ez a szakom és az érdeklődési köröm, nincsen ötletem, hogy miről írhatnék. Tudnátok mondani valami jó témát, amiről lehet 5 oldalt írni? Az is jó, ha két filozófus munkásságát összehasonlítom, vagy egy közös témájukat, amivel foglalkoztak. Ha tudtok, könyvet is írhatnátok, mert kritérium az esszéhez, hogy nyomtatott forrást kell használnunk.


Előre is köszönöm!



2015. nov. 10. 19:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Bármiről lehet írni? Legkönnyebb, ha te filozofálsz valami nem túl nehéz témáról:


-Szépségideálok a mai világban

-A tökéletes társadalom

-Természetben semmi sem felesleges, minden esemény egy másik kiindulópontja

-Düh = gyengeség?

-Gyávaként élni, vagy hősként meghalni?

-Anarchia gondolata

-Tényleg van-e szakadék a tudomány és vallás között?

-Ember-e a magzat?

-Létezik-e olyan tudatunk, ami nem eltanult?

-Valóban mások boldogsága az erkölcs moticációja?

-A logika objektív?

-Kell-e nyelv a gondolkozáshoz?

-Van-e igazságoz háború?

-A szépség objektív?

-Mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás?

(Jó ez csak vicc volt, de ha nagyon kreatív vagy, erről is össze lehet hamukálni akárámy oldalt...)

2015. nov. 10. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha gondolod én átküldhetem egy régi beadandómat, és akkor meg se kell írnod, ha nem ragaszkodsz hozzá. :D
2015. nov. 11. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első: Köszönöm, egész jó témáknak tűnnek :)


Második: Szívesen elfogadom :D Sulis beadandónak írtad? Ha igen, melyik suliba? (Nem ám kiderül, hogy ugyanoda küldeném be, ahova egyszer te is:P )

2015. nov. 14. 16:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!