Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Pszichopata és szociopata...

Pszichopata és szociopata között mi a különbség?

Figyelt kérdés
2010. márc. 23. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
98%

nem vagyok szakember, de némi olvasgatás után úgy értelmezem, hogy majdnem ugyanaz lelki szempontból.

mindkettőből hiányzik az empátia, szociális felelősség, a lelkiismeret.


a különbség abban van, hogy a szociopatán ez látszik is. nem nagyon vannak emberi kapcsolatai, kiesik a társadalból stb.

a pszihopata ezzel szemben megtanult beilleszkedni, imitálja ezeket a dolgokat, de csak azért, hogy a saját céljait elérje. manipulálja a környezetét, barátságos, kedves, megbízható stb. embernek láttatja magát.

2010. márc. 24. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
89%
szóval lehet szociopatából pszichopata, ha rájön, hogy könnyen tudja manipulálni az embereket?
2010. márc. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
94%
A szó mutatja a különbséget: az elsőnél a pszichés zavarok az erősebbek, a másiknál a társadalmiak. Jól lehet a kettő összefügg.
2010. márc. 31. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
26%

Bakker, köszi első... Mostmár tudom hogy pszichopata vagyok.

Lelkiismeretem 0, az emberek érzéseivel nem törődök ha el akarok érni valamit... LOL


KIRÁLY :D :D

2011. aug. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 dBLOOD42 válasza:
95%

"A hétköznapi életben a pszichopata kifejezés mellett a szociopata megnevezés is igen gyakran előfordul. Egyes pszichiáterek szerint a két megnevezés közt nincs különbség, ugyanazt az embertípust jelölik, míg mások szerint ezek az antiszociális személyiségzavar két altípusát képviselik. A pszichopatának nevezett altípus örökli a betegséget, míg a szociopatákat a körülményeik, az elhanyagoló szülői magatartás, iskolai traumák, a szegénység vagy a rossz társaság viszi tévútra. Egy harmadik megközelítés szerint szociopata az a pszichopata, akinél a törvénnyel és a társadalmi szabályokkal való szembehelyezkedés dominál."


Forrás: [link]

2012. máj. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!