Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Ki volt és most ki a világ...

Ki volt és most ki a világ legokossabb embere?

Figyelt kérdés
Szerintem Albert Einstein volt és most Stephen Hawking.

2016. jan. 3. 17:59
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Az okosság általánosan nem definiálható, így a kérdésre nincs válasz.
2016. jan. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2016. jan. 3. 18:05
 3/15 anonim ***** válasza:
Szal aki okos az elmeleti fizikus? Nezz szet kortars nobeldijasok kozott.
2016. jan. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Utána néztem és most Stephen Hawking a legokosabb
2016. jan. 3. 18:37
 5/15 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem a kérdésben szereplő volt a legokosabb, illetve az sem biztos hogy az élők közül Stephen Hawkin az.

Az a helyzet, hogy nem az a legokosabb, aki populáris a laikus emberek között, nem az a legokosabb tudós akinek leginkább ismerik a nevét a laikusok.


A híressé váláshoz szerencse is kell, pl. Einstein nevét az életben nem hallottad volna ha a korában nem lett volna már kidolgozva a pszeudo-riemann terek elmélete, amit használva Einstein le tudta vezetni a csoporttulajdonságokból adódó eredményeket.


Hawking nevét szintén nem hallottad volna soha, ha nem írt volna annyi ismeretterjesztő könyvet laikusok számára. De erre még az egészségügyi állapota is rátesz egy lapáttal, meg a múltbéli szimpatikus politikai véleménynyilvánításai is.


Akár úgy is fogalmazhatnék, hogy nem azok a tudósok a legokosabb emberek, akiknek a laikusok ismerik a nevét.

2016. jan. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hát az egészen biztos, hogy Stephen Hawking nem a világ legokosabb embere, bár igen ilyet alapból nem lehet megállapítani max IQ-t lehet mérni, és minél nagyobb értéket érsz el egy IQ-teszten az is annál kevésbé ad jó eredményt. Hawking csak populáris, de nem kifejezetten okos, legalábbis elméleti fizikusok között. Mindössze jól kommunikál a közvélemény felé.
2016. jan. 3. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Amint megmondod, hogy mi az okosság mértékegysége, én megmondom neked, hogy ki a legokosabb.

2016. jan. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Einstein a relativitás elméletével lett híres...
2016. jan. 3. 19:28
 9/15 anonim ***** válasza:

8:

Na ne mondd.. és tudod mi az a pszeudo-riemann tér? Szerinted azt is ő dolgozta ki?

2016. jan. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
szerintem azt sem tudja hogy mi is az a relativitás elmélet
2016. jan. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!