Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek jó az élet felfogá...

Kellar J. kérdése:

Szerintetek jó az élet felfogásom? Ti milyennek tartjátok a "helyes" élet felfogást?

Figyelt kérdés

Röviden: 21 éves vagyok (amerikában is nagy korú :D) és mégis gyereknek tartanak.

Elismerem, gyakran gyerekes vagyok, mert unatkozom és ezzel dobom fel a napjaimat. De ettől függetlenül számomra a munka az munka és nincs elvégezve, amíg nincs elvégezve. Amiket komolyan kell venni azokat komolyan is veszem. A tanulást is félvállról veszem, de ettől függetlenül jó tanuló vagyok. Nem hiszem, hogy rossz lenne az élet felfogásom, mert a korom ellenére saját lakásom, családom és tartós jövedelmem van.


2016. jan. 6. 19:03
 1/8 anonim ***** válasza:
Igazából nagyban függ attól is, hogy honnan jöttél; ha a szüleid "mindent a segged alá raktak", akkor érthető, hogy ezt gondolják rólad. Ha viszont amid van, többé-kevésbé (de inkább többé) magadtól érted el, akkor meg szard le a többiek véleményét :D
2016. jan. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Helyesírásod is lehetne. Meg fogalmazásod.

Azt sem írtad le, mivel dobod fel a napjaidat. Ez alapján inkább egy hencegő 12 évesnek tűnsz.

2016. jan. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha hiszed, ha nem, ciki, nem ciki, mesét nézek. Főleg a Madagaszkár pingvinjeit. Vagy csak simán leülök a gép elé és "kockulok"
2016. jan. 6. 21:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Az a gond, hogy ezekből nem lehet megélni.

Ahogy látom, nagyjából a minimumot próbálod teljesíteni mindenből, és a többi idődben szórakozol.

Na, ez biztos bukás lesz később, amikor majd dolgoznod kellene, és az életedet kialakítani. 100%

Méghozzá azért, mert az életben van egyszer a rutin - amit TALÁN még teljesíteni tudsz így is, ha jól méred fel, mi a minimum - de vannak kiugró részek, amikor csúcsteljesítményt kellene produkálnod. Akár erőben, odafigyelésben, alkalmazkodásban, vagy ELŐZETES TUDÁSBAN.

NA, ezekből fogsz te elbukni.

2016. jan. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ahhoz képest egész faszán megy a tanulás (esti suli) és a munkában is ott vagyok, el tudom tartani magamat, a családomat, fenn tartok egy (kb) 65nm2-es lakást és lehet, hogy a minimumot nyújtom, de ezzel jobban vagyok,mint gondolnád.
2016. jan. 6. 23:55
 6/8 Wadmalac ***** válasza:

Hmm, szerintem csak a már most sem kicsi önbizalmadat megerősíteni jöttél ide a kérdéseddel. :D

Amúgy én pont kétszer annyi idős vagyok, mint te, mégis kábé így vagyok ,vagyis nem szűntem meg részben gyerek lenni. Ez szerintem jó dolog, visszatartja a szellemi öregedést.

A helyesírásodról szóló kritikára egyetlen ok szerintem az egybe- és különírás elszúrása volt, az a komment inkább általános eloltás akart lenn, hogy ne szállj már el magadtól. :D

Szerintem a te hozzáállásod klasszisokkal jobb, mint a kocsmában a sörük mellett csak panaszkodni tudó kortársaidé. Inkább legyél kicsit arc, de pozitív, mint szerény, de besavanyodott.

2016. jan. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"egész faszán megy a tanulás (esti suli) és a munkában is ott vagyok"

Akkor mi a kérdésed?

Nem azt mondtam, hogy folyamatos bukás elé nézel, hanem azt, hogy TUTI BIZTOS bukás következik majd az életedben.

Méghozzá azért, mert nem tudod azt elkerülni, hogy időnként csúcsteljesítményt várjanak tőled (a munkáltatód, a párod vagy az élet) - és te erre képes sem leszel, de akarni sem fogod.

Idáig szerencséd volt - aztán egyszer majd nem lesz.

Jó lenne addig valami tartalékot összeszedni. Olyat, ami több, mint a minimum.

Tudásban, pénzben, ismeretségben...

2016. jan. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Wadmalac ***** válasza:

Teljesen jogos az utolsó hozzászólás. És a mindenben átlagosan jó olyan szabadúszkálós ellébecolás. Illene legalább egy dologból Q jónak lenni. Legalább biztonsági tartaléknak arra az esetre, ha a lébecre beüt a krach.

Fogadd meg azt a tanácsot.

Ettől még maradhatsz pozitív szemléletű. Csak biztosabb alapod lesz hozzá.

2016. jan. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!