Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Szerintetek van annak értelme,...

Szerintetek van annak értelme, hogy ekkora biztonságban élünk, és a társadalom mindenkit életben tart?

Figyelt kérdés
Amikor egy új, forradalmi orvostudományi fejlesztésről olvasok, mindig az az első gondolatom, hogy morálisan ez helyes-e. Miért törekszik arra az emberi faj, hogy más fajok kárára terjeszkedjen, és ha kell, végül csak az emberi faj maradjon? Természetesen én sem akarnám, hogy a gyerekem meghaljon 3 évesen torokgyíkban... de akkor is, helyes, hogy ennyire biztonságosan élünk? Akkor gondolkodtam el igazán, amikor láttam egy videót egy kalandparkról, ahol mindenki becsatolja magát hevederekbe, minden eszközzel garantálják a résztvevők biztonságát. De akkor miért KALANDpark? Így mi benne a kaland? Hisz épp akkor lenne izgalmas, ha veszélyes lenne. Nyilván nem kötelező mindenkinek kipróbálni, aki nem érzi magát felkészültnek rá, az hagyja. Azon is gondolkoztam, hogy van-e mindenkinek létjogosultsága. Régen ugye az maradt életben, aki testileg-lelkileg képes volt leküzdeni akadályokat, betegségeket. Ma már a legtöbb dologhoz a társadalom segítséget nyújt. Vajon jó ez így?
2016. jan. 9. 19:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

A XXI. szazadban vagyunk, persze hogy jo. Nem is ertem a kerdest.


Amugy meg egyszer menj el egy kalandparkba, ra fogsz jonni hogy eleg izgalmas ugy is.

2016. jan. 9. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ki menne el úgy kalandparkba,ha tudná hogy ha nem elég ügyes,vagy rossz helyre lép,meg is halhat?Amúgy elég veszélyes a világ így is,nem kell aggódni amiatt,hogy túl biztonságos minden.
2016. jan. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Szíria nevű kalandparkban nem garantálják a résztvevők biztonságát, ezért elég sokan lelépnek onnan.



De igazad van, aki elérte a nyugdíjkorhatárt, az ne kapjon orvosi ellátást, mert az már a társadalom hátrányára van.


Meg aki genetikai betegséget hordoz vagy az IQ-ja 85 alatt van, azt sterilizáltatni kéne.


Így gondoltad?

2016. jan. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintetek van annak értelme, hogy ekkora biztonságban élünk, és a társadalom mindenkit életben tart?" - Naná, máskülönben nem lenne értelme annak, hogy társadalomban élünk. Élhetnénk mi is magányosan, mint mondjuk a tigrisek, de az ember hatékonysága pont az együttműködésben rejlik, ezért tudott kiemelkedni a többi faj közül.

A kalandparkos példa eléggé sántít. Azért gondolhatod, senki sem egy kalandparkban akarja a fogát otthagyni. Egyébként léteznek olyan veszélyes sportok, ahol semmi nem garantálja a biztonságodat. Ezek az extrém sportok. Van ugyan védőfelszerelés, de az sem nyújt 100%-os biztonságot. Például egy bázisugrásnál csak egy ejtőernyőtől és az időzítéstől függsz. Az óriástorony ugrásnál (ezt még FINA versenyeken is űzik) pedig 27 méter magasból ugranak a vízbe, miközben forgásokat hajtanak végre. Na ott tényleg semmi nem véd, leszámítva azt a pár búvárt a vízben, akik kihúznak, ha esetleg már magadtól nem tudnál kijönni...

Aki veszélyes sportot akar találni magának, az talál.

2016. jan. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Én fordítva teszem fel a kérdést: jobb lenne, ha nem így lenne? Jobb lenne, ha inkább agyonvernénk mindenkit, aki nálunk gyengébb és nincs a hasznunkra?

Az ősközösségekben ez volt a módi, és bizony szerintem az ő életük semmivel sem volt jobb, mint a miénk. Sőt, megkockáztatom, hogy a miénk jobb, mint az övék, tehát ez marad (még egy darabig biztos).

2016. jan. 9. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

"máskülönben nem lenne értelme annak, hogy társadalomban élünk. Élhetnénk mi is magányosan, mint mondjuk a tigrisek, de az ember hatékonysága pont az együttműködésben rejlik, ezért tudott kiemelkedni a többi faj közül. "


Az én kérdésem az, hogy jó-e ennyire kiemelkedni. Ma már ott tartunk, hogy lassan nem lesznek nagyvadak a Földön. Komolyan beszélek. Simán el tudom képzelni, hogy 100 év múlva teljesen eltűnnek a nagyobb emlősök. 12.000.000 embernek (ennyit jósolnak addigra a prognózisok) élettér kell, ezt pedig a természettől vesszük el. Van erőnk hozzá, hogy elvegyük? Van. Feljogosít rá minket ez az erő? Ezt nem tudom, ez az én kérdésem. Nem kellene magunknak megálljt parancsolnunk?

2016. jan. 9. 23:18
 7/15 anonim ***** válasza:
De, nem ártana az emberiségnek egy megállj, a technológiai-jóléti társadalmak individualizmusa békés úton meg is oldaná, de egyesek állandóan a régóta működésképtelen nyugdíjrendszerrel jönnek.
2016. jan. 10. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem tévedtél egy pár nullát? :D.


Egyébként, pont ez a jólét fogja az emberiség vesztét okozni; ha már túl sokan leszünk, ezzel fordítottan arányosan kevés az élelem, az ivóvíz, stb.., forradalmak fognak kitörni, hatalmas mészárlás lesz, akár még szilviájára is sor kerülhet, melynek végén pár millió ember marad a Földön, ami szarrá lesz verve.

2016. jan. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

"Nem tévedtél egy pár nullát? :D. "


Nem egy párat, mert egy pár az kettő, én pedig hármat tévedtem :) Köszönöm, hogy szóltál.



"Egyébként, pont ez a jólét fogja az emberiség vesztét okozni; ha már túl sokan leszünk, ezzel fordítottan arányosan kevés az élelem, az ivóvíz, stb..,"


Szerintem egyébként ezek akár még meg is oldhatóak (pl. el tudom képzelni, hogy a jövőben átálljunk rovarevésre), viszont azt elkerülhetetlennek tartom, hogy egy bizonyos ponton az emberiség majd limitálja a létszámát és az egy főre maximálisan jutó energiafelhasználást és az azzal járó ökológiai lábnyomot (egy mérnök ismerősöm szerint az lenne a megoldás, ha a házakat legalább háromszorosan szigetelnénk, a légiforgalmat pedig 0 körülire csökkentenénk).


"forradalmak fognak kitörni, hatalmas mészárlás lesz,"


Én inkább járványoktól, éhínségektől tartok. A természet úgyis megtalálja a módját, hogy visszaüssön. Ahogy Ibsen Vadkacsájában áll: "Ha az erdőt irtják, azért mindig fizetni kell valakinek. Az erdő bosszút áll".


"akár még szilviájára is sor kerülhet,"



Az micsoda? :-O

2016. jan. 10. 00:58
 10/15 anonim ***** válasza:

Atombombázás akarat lenni, csak a telefon autokorrektora valami miatt erre írta át... Esküszöm, azzal büntetném azt az embert, aki ezt kitalálta, hogy a nap 24 órájában csak telefonon írhasson, és ne láthassa és ne is javíthassa azt, amit a telefon átvariált neki...


Egyébként manapság is léteznek már szöcsketenyészetek, és meglepően nagy rájuk a kereslet. De egyértelmű, hogy az emberi szervezetre nézve az egyoldalú étkezés végzetes.

2016. jan. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!