Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Manapság mik a társadalom...

Manapság mik a társadalom elvárásai? Te betartod ezeket? Egyáltalán melyiknek van értelme?

Figyelt kérdés

2012. júl. 13. 19:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy nagyon érdekes kérdés, és tulajdonképpen csak azért írok, mert érdekelnek a rá érkező további válaszok. Hogy mik a társadalom elvárásai, az így önmagában egy nagyon tág kérdés, hiszen, mivel nem határoztál meg területet, itt rengeteg mindenre lehet gondolni, de talán ezt is akarod. Nekem olyasmik jutnak most így hirtelen eszembe, hogy az embert, főleg a családja, szülei ösztönzi, hogy házasodjon meg, kiváltképp a nőket. Most nem arra gondolok, hogy vannak akik csak élettársak, vannak, akik házasok (ilyen értelemben és majd házasságban szeretnék élni), de sokan furcsállhatják, ha egy nő teszi azt a kijelentést, hogy ő soha nem szeretne férjhez menni, és egy férfi (hogy nem szeretne megnősülni). Vagy például az emberek mindig jobban meglepődnek egy nő esetében, ha ő mondjuk nem akar gyereket.

Ez nem csak felnőttekre igaz. Az én korosztályomban is jellemző, hiszen a szülők sokszor a tinédzser lányoknak ilyeneket mondanak: "lány létedre". Én ezt a megjegyzést nagyon utálom, főleg, hogy sok mindent szeretek, ami nem annyira lányos. De ha rendetlenség van a szobámban, vagy valami más dolgon veszekszünk a szüleimmel, nem is az a baj, hogy mit csinálok, hanem hogy "lány létemre".

Ami még így eszembe jut, az például az, hogy általánosban volt egy férfi föcitanárom, és mikor gyereke született, ő ment GYES-re, és nem a felesége. Ez manapság még ritka, sokan meglepődnek rajta.

Persze, mindenre, amit leírok, lehet mondani, hogy ma már azért az emberek modernebb módon gondolkodnak, ma már tulajdonképpen egy magát a véleményektől függetleníteni tudó nő vagy férfi bármit megtehet, de azért vannak még ellenkező precedensek.

Hogy én ebből mit tartok be? A házasság, gyerekvállalás, stb. témák még nem érintenek.

Most így ezek jutottak eszembe, nem tudom, ilyesmikre gondoltál-e, mert elég tág a kérdésed, mint már említettem.

2012. júl. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
*és kevésbé furcsállják, ha egy férfi nem akar megnősülni
2012. júl. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, hogy harmadszor is írok, de lefelejtettem, hogy 19/l.
2012. júl. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Amúgy pont ezekre gondoltam :D Habár nekem rend van a szobámban, de nekem is sokszor mondják, hogy: "lány létedre" nem szeretsz főzni, és a fiúkat a hasukon keresztül kell megfogni. Én nem merek velük őszinte lenni, de orvos szeretnék lenni, és nem hiszem, hogy lenne időm mindig főzni, de ez már egy másik dolog. Na és? Doktor House-nak sincsenek gyerekei...Ha lesz, lesz,ha nem akkor pedig nem. Amúgy annyira nem is szeretnék.
2012. júl. 13. 19:42
 5/13 A kérdező kommentje:
Én pedig 18/L :)
2012. júl. 13. 19:42
 6/13 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem a társadalomnak különböző elvárásai vannak a tinik és a felnőttek körében.


A tinik körében az a menő, ha a szüleid gazdagok, és ezáltal mindent meg tudnak neked venni. Mindent! Telefont félévente, márkás ruhákat, cipőket, el tudtok menni egy nyáron 2-3x is nyaralni hetekig. Szóval a pénz már itt is felbukkan. Elvárás, hogy facebookon is legyenek olyan buta, csücsörítős képeid. Ezt inkább nem is úgy mondom, hogy elvárás, hanem hogy koppintás, mert már szinte mindenki ilyet rak ki. (Szinte... tisztelet a kivételnek).


Felnőttek körében a pénz még nagyobb hangsúly, legyen egy tök jó szellemi (!) munkád, mert a kétkezi munka nem olyan előkelő. Ez persze fizessen jól, itt jön az, hogy finanszírozd a gyereked, legyen lakásod/házad, kocsid mindenképp. Jópofizz mindenkivel, főleg munkahelyen, mert ugyebár így könnyebb, sőt, így lehet előrejutni. Én így látom.

2012. júl. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Szerintem meg egy hülye sznob az, aki félévente új telót vetet magának a szüleivel és felvág a nagy nyaralásaival. Ez nem társadalmi elvárás, csak nagyképűsködés, legalábbis szerintem. Azokról a fiatalokról meg ne is beszéljünk, akik csücsörítenek a tükör előtt...még a fiúk szerint is visszataszító. A munka világába még annyira nincs belátásom.
2012. júl. 13. 19:50
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. vagy ha például valaki korábban sok pénzt keresett, és elkezd mondjuk utazgatni, vagy tényleg élni akarja az életet, és meg is dolgozott ezért, akkor mindenki léhűtőnek bélyegzi. Ez csak úgy eszembe jutott, mert olvastam egy utazós cikket. :)


A főzés nekem sem megy, nem szeretem, és varrni sem tudok. De - ha már kérdezted, mennyire alkalmazkodom -, ezeket meg akarom majd tanulni, hiszen ez valóban szükséges, nem fogok örökké a szüleim nyakán élni. A kertészkedéshez sem értek, de szükséges, mert majd kertes házat szeretnék. Ezeket meg fogom majd tanulni.


Visszatérve a gyerek témára: sokszor a szülők (leendő nagymamák) inkább "csak" (idézőjelben) unokát szeretnének, nem veszik figyelembe, hogy a gyermekük felkészült-e lélekben egy gyerekre.

2012. júl. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 medve5 ***** válasza:
84%

Intelligensnek tünsz.Csak így tovább.Ha rám hallgatsz csak magadnak akarsz megfelelni és senki másnak.

Nem lehet mindenkinek(társadalom,szülők,haverok)megfelelni.

Légy önmagad,aztán úgyis kialakul minden magától.

Az élet tapasztalatom(van bőven) azt mutatja,hogy,aki a saját útját járja az mindig sikeresebb és boldogabb,mint aki sodródik az árral.Bár előbbi lényegesen nehezebb és több a buktató.....

2012. júl. 13. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 medve5 ***** válasza:
84%

Eddig szinte mindegyik barátnőmre én főztem.És akkor mi van.

A társadalmi szabályok pont azért vannak,hogy megszegjük,felrúgjuk őket.

40/f

2012. júl. 13. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!