Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Melyik világháború volt az...

Melyik világháború volt az embertelenebb a katonáknak?

Figyelt kérdés

Ha nem számítjuk bele a 2. világháborúba az ideológiai veszteségeket, szóval csak a katonák körülményeit nézzük, akkor én az elsőt tekintem embertelenebbnek.


A döntő érv nálam az állóháború, és annak következményei.


(Sajnos most nincs időm részletesebben kifejteni)


2016. febr. 8. 17:34
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A Don-kanyarban -40 fokban se lehetett egy népünnepély.
2016. febr. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
szerintem az első, pl a mustárgáz miatt, amit a másodikban már nem használtak (elsősorban Hitler kezdeményezte, h ilyeneket ne használjanak)
2016. febr. 8. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=jKYLPySSk3k


Azért ez is tuti jó volt.

2016. febr. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A kérdés a katonákról szólt. A civil lakosság szempontjából nyilván a második világháború, de pl. az atomtámadások nem katonai célpontokra irányultak.

Az első világháború nyugati és olasz frontja és a második világháború keleti és távol-keleti frontjai között szerintem nehéz eldönteni, melyik volt a rosszabb.

2016. febr. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, civil szempontból egyértelműen a második.
2016. febr. 8. 22:47
 6/7 anonim ***** válasza:

Amikor a 2. Világháborúban vitték a frontra a magyar katonákat, akkor annyira nem kaptak semmit enni, hogy azt ettek, amit találtak. Füvet, leveleket.

A hadifoglyoknak a komcsik olyan tartályból adtak vizet, amelyben halott katonák voltak. A 2. világháború embertelen volt, az 1. Világháborű viszont gyakorlatilag az első állóháború volt, így e miatt volt annak nagy hatása.

2016. febr. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A neonácik szeretnék azt hinni, hogy kedvencük emberséges volt, pedig az ideológiájukból egyenesen következett, hogy sokkal rosszabbul bántak a hadifoglyokkal, mint gyűlölt ellenségük, a kommunisták.
2016. ápr. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!