Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hunyadi János és Mátyás...

Hunyadi János és Mátyás tényleg románok voltak, mint ahogy azt a románok állítják?

Figyelt kérdés
2010. márc. 31. 20:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
73%

"Ilyen logika alapján se francia, se német, se olasz, se szerb, se orosz stb. sincsen."


Fején találtad a szöget! A Föld egyetlen népe sem homogén etnikailag, minden nép több etnikai rassz együttéléséből alakult ki! A népnevek nem egy fajt, rasszot jelölnek, hanem kultúrális közösséget! És ez az őskortól fogva így van! Germán a szőke északi és a délnémet bajor is, pedig nyilvánvaló, hogy nem egy fajból származnak, az évezredes együttélés, hagyományok mégis azzá tették őket, amik: germánokká.

És a világ minden nemzetére igaz ez! Homogén nép, homogén nemzet nem létezik!


A kérdésre válaszolva: számít az, ha származásilag román volt? Lehet, hogy az volt, de mit számít? Hunyadi János Magyarországot védte és érte adta az életét, Mátyás alatt meg Közép-Európa legnagyobb hatalma lettünk. Magyarok voltak, mert értünk harcoltak, velünk vállaltak sorsközösséget! Petőfi is magyar, hiába voltak szláv ősei. Erkel is magyar volt, hiába volt német származású.

2010. ápr. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:
75%

Az előttem szólónak tökéletesen igaza van :) Valószínű h. román volt de nem biztos. én pl.:anyai ágról sváb és apairól török származású vagyok..és mégis magyar..és én erre büszke vagyok :D erről árulkodik a beszédstílusom és a szemem :)

13/L

2010. ápr. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

"Miért, genetikailag olyan, hogy magyar, nincs. Magyarnak lenni kb. olyan, mint amerikainak."


Ennél sz@rabb hasonlatot szerintem az életben nem hallottam, de mindegy.

2011. aug. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy a Vajk név török eredetű. Legalábbis Nagy György történésztől ezt hallottam.
2014. aug. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!