Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi értelme van a személyi...

Mi értelme van a személyi igazolványnak?

Figyelt kérdés
Nekem már egy jó ideje nincs, és nem is érzem szükségét. Utcán még sosem igazoltattak, boltban nem szokták elkérni, de ha el is kérik, akkor a vezetői engedély is jó, ha meg rendőr állít le, akkor meg az útlevelemet mutatom meg neki, de azokat se mindig érdekli a személyi.
2016. márc. 16. 08:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Nem mindenkinek van jogosítványa vagy útlevele... ők hogyan igazolják magukat?
2016. márc. 16. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
47%
Ha van jogsi,akkor valóban semmi értelme,de ahogy az első írta,ha nincs jogsi vagy útlevél,akkor muszáj.
2016. márc. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
61%

Nekem pl: Nincs se jogsim, se útlevelem. Így a személyi igencsak jól jön.

NAgyon fontos, hogy az embernél legyen valami azonosító írat, mondjuk ha baleset éri, ájult állapotban van, akkor a rendőrök tudják, hogy kit értesítsenek.

2016. márc. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Jogsit elvehetik, ha szabálytalankodsz.

Fényképes irat nélkül meg elvileg berángathatnak amíg utánanéznek, hogy ki is vagy valójában.


Mindenhol használható a jogsi, ahol a személyi is.


Útlevelet azért ritkábban vonnak vissza, azért már meg kell küzdeni...


Amikor csak jogsim volt, akkor csak egyszer volt problémám vele, egy esküvői tanúskodáskor 5 percig vakarták a fejüket, hogy a személyi igazolvány szám helyére beírhatják-e a jogosítvány számát, de megoldották...

2016. márc. 16. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
45%

"Mindenhol használható a jogsi, ahol a személyi is. "

Belföldön igen, de az EUba beutazásra a jogosítvány nem jó, a személyi viszont igen. (Lásd annak is van elönye)

2016. márc. 16. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem tom, olyat én még nem hallottam, hogy valakinek ne legyen útlevele...
2016. márc. 16. 11:54
 7/11 anonim válasza:
0%

"Nem tom, olyat én még nem hallottam, hogy valakinek ne legyen útlevele..."


Minek? Hol élsz? Troll-e vagy?

2016. márc. 16. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Minek? Hol élsz? Troll-e vagy?"


Hogyhogy minek, bmeg? Azért, mert 12 évvel ezelőttig anélkül ki se tehetted a lábad az országból. Gondolom a többség nem Borsod megyei falvakból ir ide és volt már életében külföldön.

2016. márc. 16. 12:38
 9/11 anonim ***** válasza:
40%

A jogosítvány és az útlevél is alkalmas a személyazonosság igazolására, de alapvetően más a funkciójuk, és ezekből adódóan nem lehet, és nem is kell minden magyar állampolgárnak rendelkeznie ezekkel. A jogosítvány egyértelmű, de gondolom az útlevelet is bevonhatják a hatóságok indokolt esetben, és pláne nem kötelező érvényes útlevéllel rendelkezni (nekem pl. 6 éve nincs). Ezzel szemben a személyi egyetlen funkciója a személyazonosság igazolása, és így az állam joggal kötelezhet arra hogy legyen neked ilyen (elviekben 14 éves kortól kötelező).

Ezért kell a személyi a jogsi és az útlevél mellé.


funfact: az Egyesült államokban nincs személyi igazolvány, de ott kiállíthatnak neked olyan jogosítványt, ami nem jogosít fel semmilyen jármű vezetésére, de tudod magad igazolni.

2016. márc. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem van útlevelem, csak régen lejárt.

Gyerekkoromban 5-10 éves volt az útlevél érvényessége.


Most meg akkora suttyó paraszt lettem, hogy nem akarok külföldre menni, még EU-n belül sem.

2016. márc. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!