Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Csak engem irritálnak nagyon...

Csak engem irritálnak nagyon ezek a modern kori történelem hamisítások?

Figyelt kérdés

Például hogy a magyarság már 40 ezer éve a Kárpát medencében él, Jézus magyar volt, Atlantisz lakói magyarok voltak, Csaba királyfi aki a csillagösvényről jött valójában űrhajós volt. A mohácsi-, nándorfehérvári-, egri- és muhi csata nem történt meg mert turáni "testvéreink" a tatárok és törökök csak barátkozni akartak a magyarokkal és soha nem is harcoltak velünk. Hogy a magyarok piramisokat építettek, legrégebbi ősnép vagyunk stb stb reggelig lehetne folytatni a butaságokat.

És ezekkel tele van szemetelve az internet, mire jó ez? Miért csinálják egyesek? Miért kell lejáratni a történelem tudományt ilyenekkel? Mint szakmabeli engem már nagyon irritál a dolog, ti hogy vagytok?



2016. márc. 28. 17:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A történelmet győztesek és próféták írják, az egyiptomiak istenek voltak, Jézus a földön vala...
2016. márc. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Nincs itt semmi lejáratás, és ilyenféle nézetek mindig is voltak, és lesznek is, amig buta és hiszékeny emberek vannak. Értelmes ember nem foglakozik velük, aki pedig teszi, a véleménye úgysem meghatározó.
2016. márc. 28. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
2# Az a baj hogy van lejáratás mert amikor a külföldiek olvassák és látják ezeket az "űrmagyar" videókat és cikkeket akkor jót röhög a markában..
2016. márc. 28. 18:10
 4/12 anonim ***** válasza:

Én ezek közül még egyet se hallottam / olvastam sose pedig sok hülyeséget próbáltak már velem elhitetni. Én erősen kételkednék minden olyan "tudományos" "történelmi" lapban ami ilyet állít és még erősebben akik ezt el is hiszik.


Szerintem néhány nevetséges koholt vád kevésbé járat le engem, mint azt aki ezt el is hiszi

2016. márc. 28. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

milyen külföldiek olvasnak ilyen híreket?:D

ezek magyaroknak szólnak,hogy jobban érezzék magukat.

2016. márc. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Quatermain ***** válasza:
100%
A történelem hamisítás teljesen más dolog, ezek csak konteók, amelyek minden nemzetnél előfordulnak. Legutóbb például az ukránok jöttek elő az övéiktől származó Jézussal. Sosem értettem miért mindig a magyarok kerülnek terítékre, ha erről van szó.
2016. márc. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
6# Engem az ukránok nem érdekelnek úgy járatják le magukat ahogy akarják... engem a magyar történelem tudomány érdekel.
2016. márc. 28. 20:18
 8/12 anonim ***** válasza:
21%

Csak kérdező, összekevered a szezont a fazonnal. Ezek a néphülyítő marhaságok nem tudományos dolgok, semmi közük nincsen a tudományhoz. A magyar történettudomány köszöni szépen, él és virul, semmi baja nincsen.


Akik azt mondják, hogy a magyarok a Szíriuszról származnak, azoknak semmi közük nincsen a történettudományhoz, sőt, szerintem még diplomájuk sincsen (vagy más tudományterületből van diplomájuk), csak írnak ilyen mesekönyveket, mert ezzel a szenzációéhes közönség igényeit ki tudják elégíteni. A baj akkor kezdődik, ha az emberek már nem tudnak különbséget tenni tudomány és hülyeség között. Úgy látszik, te is ebbe a hibába estél bele.


Egyébként ilyen dolgok tényleg vannak más országokban is, szóval nem kifejezetten magyar jelenség van. Ha valamit pénzért el lehet adni, akkor akármilyen hülyeség, ha megéri leírni, akkor mindig lesz olyan, aki leírja... De nem kell ezekkel foglalkozni, ez csak a csőcselék hülyesége. Ha a magyar történettudományra vagy kíváncsi, menj el a könyvtárba és olvass történészektől munkákat, és ne a Budapest TV-t nézd.

2016. márc. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
8# Szerintem te valamit nagyon félreértettél. Én nem ezekben hiszek, lévén én is végzett történész vagyok. Nem szoktam Budapest TV-t nézni, nem szoktam youtube-ról tájékozódni csakis forrásokból vagy referenciás tudományos honlapokról.
2016. márc. 28. 21:33
 10/12 anonim ***** válasza:
96%

Ilyen hülyeségekben valójában senki nem hisz (leszámítva a több tízezer éves Kárpát-medencei jelenlétet, de az is csúsztatás, hogy azok "magyarok" voltak.) Nem az indexről kéne tájékozódni arról, hogy "miket hisznek" a szittyamagyarok, hanem tőlük megkérdezni. A tömegmédia egyik kedvelt módszere bizonyos "nemkívánatos" nézetek lejáratására a szalmabáb-technika, vagyis kicsvarjuk, amit a másik mond, hogy hülyeség legyen belőle, a szájába adjuk majd jól kinevetjük, hatásvadász, bratyizós hangnemben összekacsingatva az olvasóval.


Az meg, hogy valaki valamilyen nézetet terjeszt, még nem történelemhamisítás. Törtnelemhamisítás pl. az utólag írt, eredetinek feltüntetett krónikák, kéziratok, dokumentumok, szent iratok, stb. vagy a fabrikált régészeti leletek.

2016. márc. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!