Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Hogy hívták a középkorban a...

Sansa LannisterStark kérdése:

Hogy hívták a középkorban a trikót?

Figyelt kérdés
Biztos volt már akkor is olyan fehérnemű, ami egy sima vászon zsák volt vékony pánttal, de nem hiszem, hogy trikó volt a neve, az olyan modernül hangzik. Mit hordtak a fűző alatt? És mit hordtak nyáron a kislányok? Találtam írást, ami szerint "cotte" volt a neve, de hogy mi a magyar neve, arról semmit sem találtam.

2016. máj. 27. 12:17
 1/9 anonim válasza:
76%
milyen nyelven?
2016. máj. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Mi milyen nyelven?
2016. máj. 27. 13:05
 3/9 anonim ***** válasza:

Az a "cotte" amit találtál, eredetileg a "cotte de mail" (láncing) francia szóból származik.

A kozépkori lovagok viselték, alakra valóban hasonlított a mai trikóra.

A köznép ugyanezt hordta vászonból, de a "cotte" szó eredetileg "gatyát" jelent.

2016. máj. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt nem tudod, mi a neve annak, amit ma trikónak hívunk? Amit fűző alá vettek? Nem lehet blúz, mert az ujjatlan.
2016. máj. 27. 13:49
 5/9 anonim ***** válasza:

A nők ú.n. ingvállat hordtak, ami ugyanolyan pántos vagy rövidujjú ruhadarab volt, mint a trikó, de alája egy kisinget is vettek.

Amit ma atlétának vagy trikónak nevezünk, az a francia Marcel (débardeur), amiről itt adok egy linket.

Ez ugyan franciául íródott, de ha lejjebb tekersz, németül, angolul stb. is megnézheted.


[link]

2016. máj. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
megnyugodhatsz hogy az egyszerű köznép simán ruhának hívta max körülírni próbálták mire gondolnak
2016. máj. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
35%

Szia!


Angolul vest, beírtam egy szótárba, azt dobta ki rá, hogy kising és angol angol szó (persze ez várható volt)


A fűzőre még ment egy corset cover, fűző védő, fűző borító, ami szintén egy inghez hasonló vékonyabb réteg volt.

2016. máj. 30. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A nők hordtak még kombinét is, de azt sem a fúző fölött, és főleg nem a középkorban.
2016. máj. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Igen, Igazad van Julianna, kissé eltévedtem az időben...az idő meghatározást nem néztem...bocsi... Egyből a századforduló környékére repítettem gondolataim...(a kedvenc korszakom). Meg ennek a korszaknak a fűzőire gondoltam :-)
2016. jún. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!