Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mi lett volna ha a németek a...

Mi lett volna ha a németek a IIVH-ban látva hogy balhé van a keleti fronton egyszerüen feladják nyugatot még jóval elött az oroszok háboru elötti német területre lépnek, s behivják az amerikaiakat a teljes német?

Figyelt kérdés
területre majd visszavonulnak németországba minden keleti területről?
2016. jún. 14. 13:46
 1/5 EagleHUN ***** válasza:

Semmi! A nyugat de főleg az Angolok nem akartak békét kötni a Németekkel! Hitler többször is kereste békeajánlattal őket! Még az Angliai bombázást sem akarta, de Churchill hajthatatlan volt!

A Franciák nem bocsájtottak volna meg a Németeknek! Hiába vannak ott az Amerikaiak.

És amúgy is ha nyugatról kivonhatott volna minden fegyvert és katonát a Német Birodalom, akkor lehet hogy legyőzik az Oroszokat. Akkor miért vonult volna vissza?

De ha vissza is vonul az Oroszok összeszedték volna magukat és óriási úthengerként nem csak a visszavonult Német hanem az Amerikai hadsereget is beszorítják az atlanti óceánba. Azaz vagy nem piszkálod a medvét, vagy ha igen gyorsan lecsapod. Mert ha fölpiszkáltad már nem fogod megúszni!

A történelem nem ilyen "ha" típusú találgatásokkal működik.

Végtelen számú variációt kitalálhatunk még!

De semmi jelentősége, mert nem az valósult meg! És pont.

2016. jún. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Amit én kérdeztem az nem történelem.


Tehát szerinted lényegében a németek kivéreztették az oroszokat s azért nem voltak képesek továbbmenni az atlanti óceánig?

De ha visszavonulnak s engedik megszállni németországot akkor az oroszok felerősödnek s az amerikaiaktól is elfoglalják?


Amugy az nem az a béke ha teljesen megadjuk magunkat amit itt békeként emlegetsz.

A béke alapból azt jelenti hogy befejezzük a háboruskodást ott ahol vagyunk.

Az ha engedjük bejönni a másik ország teljes hadsegergét az egy olyan békefeltétel amit elfogadott volna Churchill is és a németek is jobban jártak volna mint igy.


És igenis lehet beszélgetni arról hogy mi lett volna ha - ha van partner erre. Akkor is ha ez nem történelem. Nem csak történelemről lehet beszélgetni s bármi másról is. Ha neked valamiért nehezedre esik akkor neked nem muszáj. Ennyi.

2016. jún. 15. 08:56
 3/5 anonim válasza:
Az oroszokat soha nem tudták volna kivéreztetni,az oroszok technikailag beérték a németeket,pl IS-1,IS-2.Ellenben a németeknek fogyott benzin,városaikat meg romhalmazzá bombázta a USAF,meg a RAF.Ha fel is adják a németek a nyugatot,az szövetségesek mentek volna előre,és ott voltak a revanstól fűtött franciák.Szóval a nyugatiakkal is harcolniuk kellett volna,amúgy érdekes a háború,a németek milyen technikai fejlettséggel rendelkeztek,majd 1944 végétől már olyan primitív fegyvereket kellett használniuk,mint a volksstrumgewehr.És a fegyver nevével ellentétben nem csak volkstrum,de a wermachtnak is ezzel kellett beérnie,mert ekkora már stg44,mp40 gyártása már elég nehézkes volt.
2016. júl. 2. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 EagleHUN ***** válasza:

3-as is ugyanarra jutott mint én...

Végül is amit írtam, az nem beszélgetés arról amit kérdeztél, akkor mi?

2016. júl. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
oké hogy az oroszokat nem tudják kivéreztetni, de jobban járnak szerintem ha hagynák hogy az ameriakiak száljákmeg teljes németországot. Erre sztálin vajon mit lép?
2016. júl. 2. 13:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!