Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A "magyar" tudományos akadémia...

A "magyar" tudományos akadémia történelem tudósai miért kezelik jelentéktelennek (mintha nem is létezett volna) a "keleti" Közép-Eurázsiai kultúrájú, ókori pusztai, "szittya" avagy szkíta népek kultúráját?

Figyelt kérdés

Hiszen a magyarság kultúrájának jellegadó kultúrtörténeti őse a pusztai "szittya" avagy szkíta népek kultúrája.

Miért van ennyire semmisnek tekintve, mellőzve, tudományos berkekben. Mi van ebben ami kényelmetlen nekik?



2014. jan. 9. 20:58
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
58%
Jajj, ne már!
2014. jan. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
26%
:(
2014. jan. 10. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
konkrétan melyik akadémikusokra gondolsz?
2014. jan. 10. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Miből gondolod, hogy mellőzve vannak?


Szerintem csak annyira foglalkoznak vele, amennyire indokolt. Szerinted a _magyar_ tudósoknak nem az az "elsődleges feladata", hogy a _magyarság_ történetével foglalkozzanak?


Te például mennyit szoktál foglalkozni a szomszédjaiddal? Ott laknak melletted, hasonló életfeltételeik vannak, hasonlóak a gondjaik, lehet, hogy távoli rokonságban álltok, esetleg össze is jártok néha... De gondolom, te is a saját családoddal foglalkozol inkább.


A görög történetírók általában szkítaként írtak a sztyeppei népekről, nem konkrét népet/népcsoportot jelöl náluk az elnevezés. Az, hogy később az ókori írásokban közölt elnevezést használták a hunok, besenyők, kunok, magyarok, stb. esetében is a történetírók, nem jelent rokonságot.


Szóval szerintem emelt óraszámban kár lenne a szkítákkal foglalkozni...


Mellesleg sok múzeumunkban láttam kiállítva az általad hiányolt leleteket, melyek a "mellőzött" népek kultúrájának állítanak emléket. Ha mellőznék őket, akkor egy raktár sarkában bedobozolva lennének.


Magyar Nemzeti Múzeum:

[link]

"csodálatos aranytárgyak", "kiemelkedő színvonalú nemesfémművessége", "...megismerkedhetünk a titokzatos ókori nép két kontinenst összekötő kulturális és gazdasági kapcsolataival is..." Nekem nem tűnik úgy, mintha jelentéktelennek tüntetnék fel...

2014. jan. 10. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
63%

"A "magyar" tudományos akadémia történelem tudósai miért kezelik jelentéktelennek (mintha nem is létezett volna) a "keleti" Közép-Eurázsiai kultúrájú, ókori pusztai, "szittya" avagy szkíta népek kultúráját?"



Azért, mert nincs hozzá különösebben közünk. Kérdezhetnéd a kazárokat, a bolgárokat vagy a médeket is.



"Hiszen a magyarság kultúrájának jellegadó kultúrtörténeti őse a pusztai "szittya" avagy szkíta népek kultúrája. "



Igen? Ez biztos?

2014. jan. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

"Azért, mert nincs hozzá különösebben közünk."


Akkor mihez van, szerinted?

Mihez van közünk a magyar tudományos akadémia szerint?

2014. jan. 10. 13:17
 7/19 A kérdező kommentje:

Hiszen a magyarság kultúrájának egyik jellegadó kultúrtörténeti őse a pusztai "szittya" avagy szkíta népek kultúrája.


Igazad van. Legyen így megfogalmazva a mondat. Legyünk nagyvonalúak, ne zárjunk ki más ókori kultúrákat se, mint a múltban a magyarok őseire kisebb nagyobb mértékben ható lehetséges jellegadó kultúra, a mai magyarság kulturális örökségére nézve.


Te mit tartasz a legvalószínűbbnek a mai magyarság kultúráját tekintve?

2014. jan. 10. 13:29
 8/19 A kérdező kommentje:

"Igen? Ez biztos?"


Nagyon valószínű.

2014. jan. 10. 13:30
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok. Kérdező, melyik akadémikusokra gondolsz? Az megvan, hogy az MTA nem egy testület, ami kutatásokkal foglalkozik, hanem - elvileg - olyan tudósok kerülnek be oda, akik a saját területükön - legyen az kb. bármi - kiemelkedőt alkotnak? Ha a magyar őstörténet-kutatásban nem lehet megbízható érveléssel nagy újdonságokat mondani, azért nem fognak Nobel-díjat adni senkinek, mert ezzel foglalkozik.
2014. jan. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

"3-as vagyok. Kérdező, melyik akadémikusokra gondolsz? Az megvan, hogy az MTA nem egy testület, ami kutatásokkal foglalkozik, hanem - elvileg - olyan tudósok kerülnek be oda, akik a saját területükön - legyen az kb. bármi - kiemelkedőt alkotnak? Ha a magyar őstörténet-kutatásban nem lehet megbízható érveléssel nagy újdonságokat mondani, azért nem fognak Nobel-díjat adni senkinek, mert ezzel foglalkozik."


Hát nem tudom. Nem tudom kik vannak benne a tudományos akadémia testületében.

Én úgy látom, hogy a történészek nem nagyon foglalkoznak ezekkel a dolgokkal, méltatlanul, szerintem érdemes volna, lehet hogy sok minden új dologra lehetne bukkanni ezen a terepen a magyarság kultúrájának és ősei kultúrájának szempontjából.


Nem mondom, hogy az ókori szkíta népek teljességgel genetikai egyenesági őseink, butaság lenne, de hogy kultúrájuk valamiféle lenyomatot hagyott a magyar kulturális örökségben ezt bátran ki merem mondani.

2014. jan. 10. 19:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!