Akik annyival érvelnek a hun-magyar rokonság ellen, hogy hallásra nem hasonlít, azok szerint a nyelvészek mit csinálnak évekig?

Figyelt kérdés
Én sok mindenhez nem értek, de ha valamire egy egész tudományág épül, akkor feltételezem, hogy én egy két perces benyomás alapján nem fogom a lényegi mélységeket megérteni. Ezen a vonalon elindulva hát: sokan azt mondják, hogy a finn és magyar szavak nem hasonlítanak, hangzás alapján az alapszavak nem vágnak egybe. (Én tudom, hogy a szabályos hangmegfeleléseket kell figyelni, de most nem ez a kérdésem.) Szóval akik meghallgatnak 10-20 szót, azok szerint mégis mit csinálnak a nyelvészek évekig, és miből írnak 10-20 oldalas tanulmányokat?
2016. jún. 14. 21:22
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek, finn-magyar nyelvrokonságot akartam írni, csak egy másik dologra koncentráltam közben. Tehát a kérdés a finnugor nyelvrokonságról szól.
2016. jún. 14. 21:39
 2/26 anonim ***** válasza:
43%
Hallottam már olyan érvet, hogy azért ne próbáljunk nyelvrokonságot keresni a finnekkel, mert azok dekadens nyugatiak...
2016. jún. 14. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
49%
Mindig vannak ilyen hülyék. Globális felmelegedés, evolúció, ősrobbanás... Meh, kit érdekel több évtizednyi munka több ezer szakértő kutatótól. Az ilyenek vagy lenézik az "okoskodó" tudósokat, vagy valamilyen összeesküvést képzelnek közéjük, vagy ragaszkodnak ahhoz, hogy márpedig az a tudományos konszenzus amit ők gondolnak, és ezt megkérdőjelezhetetlenül bizonyítja is, hogy vagy egy orvos aki egyetért velük. Vagy evolúció esetén egy csillagász.
2016. jún. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazatok lehet, de nehéz elképzelnem, hogy valakinek nem jut eszébe, hogy emberek nem véletlen szentelnek olyasminek életműveket, amikről ő 2 perc alatt dönt.
2016. jún. 14. 23:00
 5/26 anonim ***** válasza:
19%
egy holt nyelv milyen lehet hallásra? :S
2016. jún. 14. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Mint láthattad, kijavítottam magam, a finn nyelvről van szó, csak olvasni kell.
2016. jún. 15. 00:31
 7/26 A kérdező kommentje:
De ami azt illeti, a latin is holt nyelv, aztán kiejtjük valahogy.
2016. jún. 15. 00:46
 8/26 anonim ***** válasza:
42%

Először is a nyelvèszet nem tudomány, másodszor hogy mit csinálnak èvekig nem tudom, látszólag rohadtul nincs èrtelmük mert kb mikor is halottunk utoljára áttörő eredmènyről tőlük? Kb soha?

Harmadrèszt kb úgy működik, hogy pár nagykutya eldönti mi van ès onnantól fogva eretneksèg ellentmondani. Kb olyanez, mint a tankönyvkiadás, abba se az igazság kerül, hanem amit tanìtani kell. Pl. Nyugodtan kèrdezz meg egy törtènèszt mennyire hiteles egy közèpiskolás törikönyv...

2016. jún. 15. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Miért ne lenne tudomány a nyelvészet? Kérlek, erre válaszolj. Mi alapján gondolod ezt?


Mi az, hogy soha nem volt áttörés? Amikor a telefonodba belebeszélsz, és az hang alapján megírja az SMS-t, vagy amikor feltalálták a siketeknek a telefonálást (egy arcot látnak egy képernyőn, amiről szájról olvasnak, és mellette feliratozza a szöveget a gép), az szerintem egy b****szott nagy fejlődés. Nyilván akkor fogod csak becsülni, ha siket gyereked születik.

2016. jún. 15. 10:45
 10/26 A kérdező kommentje:
Ha már itt tartunk, a nyelvészek is nagyon szidják a nyelvtankönyveket.
2016. jún. 15. 11:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!