A termodinamika 1. és 2. törvénye valóban isten létét bizonyítja?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 13. 14:03
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
91%

"Ebből következik, hogy a jelenlegi energiamennyiség régebben is létezett a világegyetemben."

Idáig igaz.


"Mivel természetes folyamatok nem hozhatnak létre energiát, ezért az univerzumben levő energiát csakis egy, a világegyetemben kívül álló hatalom hozhatta létre."

Ez is igaz, csak nem úgy, ahogy gondolod. A mai világ összes energiája már benne volt az ősrobbanásban. Szerinted mi mástól robbant fel?


"Az evolúció hívői szerint a bonyolult életformák az egyszerűbbekből jöttek létre, azok pedig anyagból és energiából"

Nem hívői, hívei. Nem kell hinni benne, bizonyítani is lehet. A többi igaz.


"melyek viszont a "semmi"-ből"

Na, ez nem igaz.

Ezen kívül az energia megmaradása és az entrópia növekedése ZÁRT rendszerekre igaz!

Az élővilág nyugodtan kialakulhatott - azon az áron, hogy egy koncentrált energia (a Nap hidrogénjéből) szétszóródott egy hatalmas területen, hő formájában.


"Ezzel ellentétben a Teremtés természetfölötti és a természeti törvnyek felett áll."

Tehát vizsgálhatatlan és semmit nem lehet róla mondani. Azt sem, hogy valaha volt.

Na, ehhez kell a hit.

2010. ápr. 14. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
100%

Na most abból kell kiindulni, hogy az anyag-energia világ létezik. Ha valóban létezik, akkor 2 eset van.

1. mindig is létezett, vagyis öröktől fogva. Hm. elgondolkodtató.

2. ha nem létezett azelőtt, mielőtt létezni kezdett volna, akkor a semmiből keletkezett.

Hm. Vagy magától keletkezett, vagy egy Teremtő teremtette. Mindkét eset csodálatos. Helyesebben: felér egy csodával. Én el sem hinném, ha nem lenne igaz. Vagyis, látom, hogy itt ülök, tehát vagyok. És a többi dolgok is vannak. Akkor mégiscsak lett valahogy.

2010. ápr. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim válasza:

Van egy elmélet miszerint több tér is létezik(akár végtelen sok). A mi terünk kezdetben homogén volt. Pontosabban nemvolt benne semmi, de egy féreglyukon át egy másik, energiával telitett térböl átszabadult valamennyi energia. A mi terünk most azon "fáradozik" hogy megszabaduljon ettöl az energiától. AMi akár magyarázhatja az energia minimumra törekvés elvét is.

Sajnos ezekről a dolgokrol még nagyon keveset tudunk.

De például ott van az anti anyag

Miért teremtette volna meg Isten az antianyagot, ha tudja hogy az elpusztitja az anyagot, vagyis energiává alakítja.

Nem vagyok ateista, de azt se mondom hogy nem létezik Isten, nem tudom.

Azt tudom hogy kisérlettel bebizonyitották ho a terünk görbült. Tehát akkor azon is elgondolkodhatunk hogy végtelen-e a tér?

Ezek nagyon érdekes dolgok.

2010. ápr. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
58%
Se nem bizonyítja, se nem cáfolja. A természettudományoknak nem feladata, és nem is vág a témájukba, hogy Isten létét bizonyítsák vagy cáfolják.
2010. ápr. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Így igaz.

BÁRMILÉLE világra lehet azt mondani, hogy ezt egy isten teremtette.

Miért, és miért pont ilyenre? CSAK.

2010. ápr. 26. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

""Mivel természetes folyamatok nem hozhatnak létre energiát, ezért az univerzumben levő energiát csakis egy, a világegyetemben kívül álló hatalom hozhatta létre."

Ez is igaz, csak nem úgy, ahogy gondolod. A mai világ összes energiája már benne volt az ősrobbanásban. Szerinted mi mástól robbant fel? "


de nem is úgy, ahogy te gondolod.


az ősrobbanás előtt - a tudomány jelen állása szerint - a világmindenség egy végtelen kicsi pont volt.


világunk alapvetése a tér és az idő - e kettő (Einstein óta tudjuk) elválaszthatatlanok, ezért is nevezzük téridőnek.

tehát, amit világunknak mondunk az térbeli és időbeli dolgok változása.

könnyen belátható, hogy egy végtelen kicsi pontban nincs értelme térről beszélni, hiszen minden anyag egy pontban van... sőt az atommag és az elektronok is egy pontban vannak.

az anyag alapvetése a mozgás - a mozgás csak térben képzelhető el. ha nincs tér, akkor nincs anyag, ha nincs tér, akkor nincs idő.


ha a fent felsoroltak közül semmi nincs, akkor kimondható, hogy amit mi a világunknak tartunk, abból bizony semmi nincsen.

az ősrobbanás előtti állapotban világunk törvényei értelmüket vesztik, világunkkal semmi azonosságot nem mutat.


tehát volt a semmi - ez fizikailag a legstabilabb állapot... nincs mi változna és nincs mi változtatna. ez a stabil állapot mégis megváltozott.

ezt a változtatást csakis olyan valami tehette, ami időn, téren, anyagon kívüli. ja! és úgy, hogy az ősrobbanás első pillanatában megvolt az a szabályosság, ami világunkat azóta is működteti (és működtetni fogja az idők végezetéig - és ezt bizony szó szerint kell érteni).

tulajdonképpen eddig a pontig a tudomány és a vallás egy úton halad.


Az Isten nem azért örök, mert tovább él bárkinél, hanem azért, mert időn kívüli (időtlen állandó).

2010. júl. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:

"Ezen kívül az energia megmaradása és az entrópia növekedése ZÁRT rendszerekre igaz! "


mivel világunk időben és térben is behatárolt, így nem látom be, hogy miért nem zárt rendszer.

2010. júl. 20. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Nem is kell belátnod, senki nem állította, hogy nem zárt rendszer.

Nem én írtam ugyan azt a választ, de szerintem olvasd át mégegyszer. (Ha az egész választ nem is, legalább az erre vonatkozó bekezdést)

2010. júl. 20. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:

de ha világunk zárt rendszer, akkor értelmetlen azon belül nyitott rendszerről/rendszerekről beszélni.


úgy gondolom, ez evidens.

2010. júl. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

Nos... lehet, hogy neked evidens, de pl. egy meteorológus vagy egy mérnök aki hűtőgépet akar csinálni, nem sokra menne ezzel az evidenciával.

De még én se, amikor elgondolkozom azon, hogy ebben a kánikulában a redőnyöket eresszem le, vagy az ablakot nyissam ki...

Ha zárt rendszerben gondolkodnánk (a meteorológus, a mérnök meg én)... hát eléggé nagy bajban lennénk.


Akárcsak a kérdező, aki sintén zárt rendszerben gondolkozik, mikor azt állítja, hogy a Földön nem alakulhatott ki magától az élet, hisz honnan szerezte a plusz energiát.

2010. júl. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!