Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Igaz, hogyha egy külföldre...

Igaz, hogyha egy külföldre költözöm, és nem használom a magyar nyelvet, akkor egy idő után elkezdek az adott nyelven gondolkodni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 18. 17:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Igaz!
2010. ápr. 22. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nagynéném angliában él. És mikor itt volt nálunk volt hogy nem jutottak eszébe magyar szavak.
2010. ápr. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim válasza:
68%

Ha valaki nagyon jól beszél egy adott nyelvet (például angolt) és mondjuk gyakran hallgat angol rádiót, akkor még úgyis elkezdhet angolul is és magyarul is gondolkodni, ha Magyarországon él.


De miért érdekel ennyire? Netalántán máris elakarod felejteni a magyart...? Vagy csak úgy külföldre szeretnél menni?

2010. ápr. 23. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Dehogy akarom elfelejteni a magyart! Kedvenc nyelvem.:P

Csak esetleg szeretnék Németországban élni:)

2010. ápr. 23. 20:06
 15/17 anonim válasza:
Igen,egy ido után,és sajnos tudok olyat is,aki el is felejtett magyarul...
2010. ápr. 25. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:

Szerintem leginkább attól függ, hogy valaki elfelejt-e magyarul, hogy el akar-e felejteni, vagy nem. Én például biztos nem felejteném el az anyanyelvem - bár a mostani hozzáállásommal ki sem mennék. :)

Viszont ha valaki mondjuk 30 évvel ezelőtt, kiment külföldre, és azóta is ott él, nem olvas magyar irodalmat, újságot, és nem beszélget magyarokkal, az megeshet, hogy nem felejtett semmit, mégis úgy tűnik nekünk, hogy nem tud rendesen magyarul. Gondoljatok bele, hány új szó születik ennyi idő alatt, és hány kopik ki a használatból! Csak egy példa, amibe kiválóan belegabalyodhat az ember ennyi idő után: "Alig fél nap alatt lemerült a mobilom, mert nem volt térerő."

És az sem mindegy, hogy hány évesen megy ki az ember. Magamról tudom, hogy az érettségi óta mennyit bővült a szókincsem. Ha valaki 18-20 évesen kimegy, óhatatlanul kevesbé fog választékosan fogalmazni, mikor visszajön, mint ha el sem megy.

2010. ápr. 25. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
100%
Hát, én csak az én tapasztalatomról tudok mesélni. Én 10 hónapja éltem Bécsben, amikor egyszer felkeltettek álmomból a barátnőim, és azután, hogy 10 hónapig semmilyen magyar összeköttetésben nem voltam, max ha 1 órát beszéltem az anyanyelvem ez idő alatt, magyarul beszéltem az ébredés ellen. Persze tudok németül is gondolkozni, de nincs sok értelme. Magyarul egyszerűbb, és természetesebb. Számolni, csak akkor számoltam magamban németül, ha utána közvetlenül ki kellett mondanom a számot...
2010. ápr. 26. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!