Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A valóságban reális lenne,...

A valóságban reális lenne, hogy ilyen mértékben elkülönülnek egymástól a különféle kultúrával és technológiával rendelkező országok és semmit sem vesznek át egymástól?

Figyelt kérdés

Van a Ragnarok Online című játék, ebben van három ország, a Rune-Midgarts Királyság,a Schwartzvalt Köztársaság és az Arunafeltz Államok.


Rune-Midgarts egy tipikus európai, középkori birodalom várakkal, lovagokkal, kereszténységre emlékeztető vallással. A helyiek parasztok, kovácsok, kereskedők, papok, íjászok stb. Kb. olyan fejlett, mint Nyugat-Európa 1100-1200 körül, a lőpor feltalálása előtt.


Schwartzvalt egy ipari forradalmat megélő ország, ez az 19. századi Angliára, Hollandiára, Belgiumra hasonlít. Itt mindenhol gőzgépek pöfögnek, hatalmas a szennyezés, a szegények majd éhen halnak és kizsákmányolják őket, a gazdagok élvezik a modern technika luxusát. A legfejlettebb városuk, Lighthalzen Budapestre vagy Berlinre hasonlít 1900 körül, a többi hely a 19. századi angol szénbányász és ipari városokra. Itt vannak lőfegyveres katonák, biokémikusok, mérnökök, gépészek stb.


Arunafeltz a középkori iszlám világra hasonlít. Technológiában kb. ott járnak, mint Rune-Midgarts, de nagyon erősen vallásosak és a vallásuk Rune-Midgarts vallásának az ellensége.



Szerintetek a valóságban megtörténhetett volna, hogy ilyen államok sokáig léteznek egymás mellett? Hogy mondjuk Közép-Európában megmarad a lovagi kultúra és a feudalizmus, semmit sem vesz át a fejlett technológiákból, Nyugat-Európa modernizálódik, az arab világ pedig szintén a középkorban marad?



2016. aug. 16. 21:07
 1/3 anonim ***** válasza:
91%
Igen. Abban az esetben, ha komoly földrajzi akadályok gátolják a kultúrák keveredését. Ha a játék készítői raktak pár hegységet vagy tengert az országok közé, akkor mondhatjuk hogy elképzelhető.
2016. aug. 16. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az angoloknál a XVI. században megszűnt a feudalizmus, a szegények majd éhen haltak, találmányok is voltak, amelyek a gazdagoknak kedveztek.

Magyarországon feudalizmus volt a XIX. századig, bár addigra már nem voltak lovagok, a katonák lőfegyverekkel harcoltak.

A Török Birodalom csúcspontját a XVI. - XVII. században élte, utána elmaradt a modernizáció.

Nézd meg őket a XVIII. században!

2016. aug. 17. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Rune-Midgarts és Schwartzvalt egymással határos és régóta baráti viszonyt tart fent, tehát ez kiesett, viszont Arunafeltz csak Schwartzvalt-al határos és csak egyetlen szűk hágón lehet közlekedni a két ország között a hegyekben. Csak nemrég nyitotta meg kapuját a külvilág felé, eddig teljesen elzárkózó volt.
2016. aug. 17. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!