Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Téged zavar, ha valaki nem...

Téged zavar, ha valaki nem helyesen beszél magyarul? Melyek a leggyakoribb beszédhibák?

Figyelt kérdés

Hibák alatt értem: a suk-süközést pl. lássuk

vagy nák-ozást pl. akarnák

Melyek még ilyen gyakori hibák ?

Lenézed azt aki nem helyesen beszél ?


2010. ápr. 30. 18:50
1 2
 1/16 anonim válasza:
100%
Engem például zavar. A helyes beszéd nem hiszem hogy adottság... Sokkal inkább műveltségi kérdés..
2010. ápr. 30. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
62%
engem is zavar, ha vki paraszt,tudatlannak hat. de ha az illető tájszólással beszél, de helyesen, annak van egy kis bája.szerintem
2010. ápr. 30. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Engem még az is rettenetesen zavar, amikor ezt mondják:

"El kell menjek"

ehelyett: "El kell, hogy menjek" vagy " El kell mennem"

Sajnos egyre többen használják, még politikusok is, meg riporterek, nekem nagyon zavarja a fülemet.

2010. ápr. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

A nyelvhelyesség és a szép kiejtés nem ugyanaz.

Nyelvhelyesség tekintetében a legbosszantóbb a körülírásos szenvedő szerkezet, az -ásra, -ésre kerül. Sajnos a hivatali nyelvnek szüksége van rá, onnan pedig átterjed a köznyelvbe. De az is bánt, amit a kérdező felsorolt. Nem nézem le, de bánt, ha így beszélnek.

2010. máj. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Engem az e kérdőszócska helytelen használata tud nagyon zavarni, pl. nem-e tudod, ki-e megyek..szörnyen hangzik.
2010. máj. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Pl.:Írjál,sétáljál,sportoljál!Érted?!

Írj,sétálj,sportolj!Így ok!

Rengetegszer "használom"én is,pedig zavar!:)

2010. máj. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
Engem nagyon zavar mikor mindenhol azt hallom, hogy az örömet "okozzák", mert a bajt szokták okozni, az örömet szerzik...és még sorolhatnám
2010. máj. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Gyújtsd fel a villanyt!

Oltsd fel a lámpát!

És társaik!:DDD

2010. máj. 4. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A lássuk és akarnák nem hiba, esetleg hibásan használhatják.

Lássuk az olyan(nem tudom a megnevezését) felszólító-bíztató, mint az együnk. Lássuk a medvét:) Látjuk a medvét mást jelent, nézzük a medvét meg már nem az a szó...

Akarnák pedig T/3 feltételes mód.


Egyébként engem ez zavar: megyünk a mamámNÁL(nemis mamámhoz...)! És nem jut eszembe több de ilyesmi durva hibákat hallottam a környékemen...

2010. máj. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Engem a "szokok"-tól ráz ki a hideg. "Én is szokok ilyet főzni."
2010. máj. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!