Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Téged zavar, ha valaki nem...

Téged zavar, ha valaki nem helyesen beszél magyarul? Melyek a leggyakoribb beszédhibák?

Figyelt kérdés

Hibák alatt értem: a suk-süközést pl. lássuk

vagy nák-ozást pl. akarnák

Melyek még ilyen gyakori hibák ?

Lenézed azt aki nem helyesen beszél ?


2010. ápr. 30. 18:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem van, akinek jól áll.:D
2010. máj. 4. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Engem zavar hogyha valaki nem helyesen beszél és nem tudom megállni, hogy ne javítsam ki. Gyakran látom falakra firkálva azt, hogy hüje (pontos j-vel). Meg azt is gyakran mondják a papírboltunkban, hogy - Kérek egy ladírt!

Mindig mondom, hogy az nem ladír, hanem radír.

2010. máj. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a sok hiba, amelyeket itt felsoroltatok, mind nagyon zavaró, bántja az ember fülét. De ezek 30-40 évvel ezelőtt is gyakoriak voltak, bármennyit küzdöttünk is ellenük.

Ami új, az az egybeírasok tömkelege. "Nemtudom h tiis-e" "Meglehet-e mondani" "Kikell vinni" és tarsaik...

Többek között ettől "mászoK" a falra!

Az sms írasról már nem is beszélek. Nem baj, ha a fiatalok igy írogatnak egymasnak, de megszokják, és ha az ember "megmer" (szép, nem?) szólalni ellene, zúdul a kifogások és invekciók tömege. "Sietem, azér irtam igy" "Vén hüje, tese azal születél!", stb.

Hát lehet, hogy csikorog a fogam, de a családon kívül már semmiért nem szólok senkinek, mert könnyen megkapom, hogy söpörjek a "salyát" házam előtt!

Gondolom, Ti is!

2010. máj. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó vagyok.

Az sem hagy hidegen, hogy az igekötőket szisztematikusan elválasztják az igétől. "Meg csinálom", "át megyek" " szét osztom", és hasonlók. Általában úgy látom, hogy az emberek félnek az egybeírt szavaktól, vajh' miért? "Tapasztalat csere", "szalló vendég", "anyag csere", hogy csak a legszebbeket említsem...

Nem is értem, hogy az iskola hogyan hanyagolhatja el a helyesírást ilyen mértékben? Azelőtt egy különírt igekötőért letépték a füledet! Ennyire érdektelen a nyelv mostanában, amikor egyébként nem győzik eléggé kihangsúlyozni azt a haj, de nagy magyarságunkat! Ugyanakkor ennek a sokat emlegetett "magyar identitás"-nak az alapját, a nyelvet, elfelejtik "kultiválni"?

Egy rémálom!

Bocsánat, hogy így elragadtadtam magamat, de itt legalább megmondhattam a véleményemet, köszönöm!

2010. máj. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Lássátok... Én ettől kapok idegbajt.
2010. júl. 5. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim válasza:
Tobbszor hallottam mar: "Tisztelet a kivetel." Kiszurja a fulemet.
2010. okt. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!