Szerintetek milyen ember lehetett Spartacus?

Figyelt kérdés
2017. febr. 5. 14:46
 1/10 anonim válasza:
83%
Jó szónoki képességekkel megáldott ember, aki tudott hatni az emberekre. Biztosan tanult is volt. Léteztek az ókorban olyan rabszolgák, akik fejből fel tudták mondani az Iliászt. A rabszolgáknak ugyan nem volt joguk tanulni, de egy háború leigázott népének tagjaként került a társadalom ezen perifériájára, akkor nagyon is valószínű, hogy írni-olvasni tudó ember volt. Úgy tudom ez történt Spartacussal is, felnőttként, a feleségével együtt került fogságba. Aki egy olyan nagy rabszolgafelkelést meg tudott szervezni, nem lehetett ostoba ember.
2017. febr. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
95%
Biztosan nagyon karizmatikus volt, viszont a szervezés része lehet, hogy egyszerűbben ment, mint gondoljuk. Én olvastam róla, hogy nem sok infó maradt. Láttam a Spartacus sorozatot és most a héten megnéztem az 1960as Spartacus filmet, és szerintem a film adott realistább bemutatást róla. A rabszolgák addigra már nagyon fel akartak kelni, csak valakinek el kellett indítania a lavinát. Szóval ő is csak egy ember volt, éppen olyan helyen, ahol nagy volt a feszültség és abban a csoportban, ami elindult, ő lett a vezető személyiség, majd később a többi rabszolga is csatlakozott, akik szintén elfogadták, hogy ő lesz a vezető.
2017. febr. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 gyilki válasza:
70%
Szerintem egy magas,jóképű,izmos,erős és jó illatú ember lehetett....és persze tudott görögül.
2017. febr. 6. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 kriszpo ***** válasza:
47%

Rabszolga. Nem tudom, nem éltem akkor. Meg kéne nézni a róla szóló dokumentum filmeket,könyveket.

[link]

2017. febr. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Bátor, erős személyiség. Emelet szerintem rendes, tisztelet adó.
2017. febr. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
74%
Szerintem barbár volt....
2017. febr. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen hősöket az aktuális politika termeli ki magából. A legtöbb valakiből azért lesz valaki, mert valaki azzá teszi. Dózsa Györgynek pl esze ágában sem volt parasztlázadást szítani, csak a klérus hajszolta bele, s hagyta magára, mikor forrósodott a helyzet.
2017. febr. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Dózsa Gyurinál szó szerint forrósodott a helyzet......:D
2017. febr. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Izmos -
2017. febr. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

sosem tudjuk meg...hacsak :)

https://www.youtube.com/watch?v=ZS4DYiIKoMc

2018. nov. 2. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!