Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit olvassak, ha a lottónyerte...

Mit olvassak, ha a lottónyertesek elszegényedésének oka, lélektana érdekel?

Figyelt kérdés

2017. márc. 12. 22:38
1 2 3
 21/29 acelsziv ***** válasza:

Ősember a pénztárcámban.

Sajna a szerző nincs meg de ez a könyv pont erről szól. Arról a gondolkodásmódbeli különbségről, ami szegény és gazdag között van.

Ez okozza, hogy ha a szegényhez hozzávágsz egy mesés vagyont pár éven belül ugyanott sőt lejjebb lesz, mint volt.

Ha viszont egy gazdagot kisemmizel pár éven belül ismét gazdag lesz.

2017. ápr. 13. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 Wadmalac ***** válasza:

"Inkább állást és havi bruttó 300 000 Ft fizetést kérnék!"

Hidd el, az sem segít. Én tudom.

Amelyik melóban ennyit kapsz, ott általában a költségeid is emelkednek vele együtt.

Meg belősz magadnak egy életszínvonalat (ennyiből még rongyrázásról szó sincs, csak mondjuk nyugodtan veszel meg egy tévét, kocsit részletre, lakásszigetelésre hitelt stb.), ami gyönyörűen elviszi azt a nettó 200-at havonta.

Tudom, mert ebben a cipőben járok. És semmi luxust nem engedhetek meg magamnak ennyiből.


Egy nagy lottónyeremény akármennyire csak álom, attól még nem árt józanon tervezni rá előre.

Nekem is van rá haditervem, összegtől függően több fokozatú. Szépen előre be van tervezve, milyen keretből mire kellene költeni, mibe beruházni és ha esetleg beüt a mázli, már egy szigorú költségterv szerint fogok költeni, szigorúan megszabva azt a töredéknyi részét is, ami "szabadgyakorlat", tehát elbulizható, elnyaralható.

A lényeg az, hogy az embernek kell, hogy legyen egy saját józan terve és ahhoz szigorúan tartsa is magát.

A pénz felelőtlen eltapsolásának az oka az ad hoc költekezés, a koncepció hiánya és a vakon hallgatás a megbízhatatlan tanácsadókra, akik csak a saját profitjukat nézik benne.

Aki a "miből veszek kenyeret holnap" élethez van szokva, annak marha nehéz átállni a hosszútávú tervezésre, a tanácstalanság állapotában, számára reálisan nem felmérhető összeg esetén óriási a veszélye a teljesen logikátlan szétszórásnak.

2017. ápr. 13. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 Wadmalac ***** válasza:
Persze most csak egy álomra szól a terv, kérdés, hogy ha kezemben lenne a pénz, tudom-e továbbra is józanul kezelni.
2017. ápr. 13. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
69%

21.: "Ha viszont egy gazdagot kisemmizel pár éven belül ismét gazdag lesz."


Ez nem igaz. 2-3 generáció is kevés, hogy legalább a jómódot megközelítsék. Lásd a kommunisták által tönkretett családok eseteit. Magyarországon nem volt rendes kárpótlás, a családok nem kapták vissza 100%-ban a vagyonukat! 10-30%-al betömték a nép száját, a többit szétlopták.


Nem is tart sehol az ország.

2017. ápr. 14. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

21: Köszönöm, beszereztem a könyvet, valóban benne van a válasz, nagyon köszönöm Neked!

Majd referálok róla, ha kiolvastam. Egyelőre megdöbbentő, amiket olvastam, nem gondoltam, hogy vannak ilyen emberek is a világon, amilyeneknek a többséget leírja!

2017. ápr. 18. 23:13
 26/29 A kérdező kommentje:

Nagyjából kiolvastam a könyvet. Hát erősen megdöbbentem!

Nem tudtam ezt az emberekről.

Pl. hogy valaki nem számol azzal, hogy amit vesz, annak rezsije van, és nem számol a havi és karbantartási költségekkel! ÉN AZT HITTEM, csak néhány aluliskolázott elveszett ember van ilyen azok közt, aki nem tud százig se számolni, de még az ő családjában is van valaki, aki viszont igen. Meg hogy max. a függők nem érzik, hogy kifolyik a kezükből a pénz.

Nagyon köszi az infót!!

2017. ápr. 19. 21:23
 27/29 A kérdező kommentje:
Még azt elmondom, hogy a könyv szerint nem lélektani, hanem etológiai oka van ennek.
2017. ápr. 19. 21:29
 28/29 acelsziv ***** válasza:

Igen, ez egy megközelítése a dolognak. Aztán itt van még Robert Kyosaki:Gazdag Papa Szegény Papa c. könyve.

Alapmű. Komolyan mondom hogy az. A pénzügyi intelligenciáról szól. Hogy az az iskolák nem adják meg és hogyan lehet fejleszteni.

2017. ápr. 19. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:

28: Azt olvastam, de nekem nem fekszik, azaz semmire nem tudtam felhasználni a saját életemben.

Meg nem is erre a kérdésre válasz.:)

2017. ápr. 19. 22:22
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!