Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit olvassak, ha a lottónyerte...

Mit olvassak, ha a lottónyertesek elszegényedésének oka, lélektana érdekel?

Figyelt kérdés

2017. márc. 12. 22:38
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Mondjuk rájuk szállnak "egyesek".

Elkezdik őket zsarolni azzal, hogy "világgá" kürtölik, ők nyertek a lottón, ha nem fogadják meg az egyébként tuti befektetési tanácsaikat... A nyertesek, meg vannak annyira ijedt és új helyzetben, hogy nem bíznak meg a hatóságok diszkréciójában. Szerintem minden emberben lenne egy félelem, hogy innentől "nem bújhat el", bizonyos értelemben, bizonyos szintig "érdekes emberré" vált.

Továbbá csomó addig kitűzött cél és addigi álom szertefoszlik és nevetségesen elérhető közelségbe kerül.

Pl. rám ez nem lenne jó hatással.


Pl. gondolj bele, fiatal vagy, álmodozol egy 600 000 Ft-os használt kisautóról, amire jövőre meg is lenne a pénzed és kellene is. Erre egyszeriben a világ bármelyik autótípusát megvásárolhatod. De minek? Elégedett leszel vele?


Továbbá az összes rokonod elő fog kerülni és szép szemekkel néz majd rád, hogy valami piciben segíts nekik.

Mert pl én a Testvéremen kívül, még csomó rokonomnak segítenék, olyanoknak is, akikkel rossz a viszonyom, de tudom, hogy nehéz körülmények között élnek.

Na és már el is buktam a pénzt, mert olyanokon segítek, akik nem szeretnek és én sem őket!


Akik szeretnek (jó kollégák, évfolyamtársak, stb.), azok sok esetben nem fogadnák el ezt a segítséget! El tudom képzelni, hogy visszautasítanák sokan. Mert igazából annak van számodra értelme, értéke, amiért magad küzdöttél meg.

Ha ezt feladod, súlytalanná válik minden.


Magyarországon, ha leírom, hogy huszonévesen bruttó 200 000-et tudtam mondani egy állásinterjún, máris meghívást kapok csajoktól kávézásra... Nem durva? De igaz.


Egyébként kíváncsi lennék, ha egy OTP fiókba "beállítanék" kétmilliárd forinttal, ill. egy Raiffeisen fiókba "bemennék", mi történne a két esetben? Mennyire profik a magyarországi bankok?


Én első körben állampapírba tenném az összeg nagy részét a Magyar Államkincstárban számlát nyitva...

Lehet, már itt elbuknám a pénzem? De akkor legalább abban a hitben lehetnék, hogy "jó helyre" ment.

Az a baj, hogy ekkora összeghez nem ért a mezei ember, de a mezei bank tisztviselő sem, akivel a mezei ember szokott találkozni.


Az a baj, hogy pl. az OTP "mezei" bank tisztviselői a lakástakarék kassza szabályait sem tudják...

És itt pár százezer Forintról van szó!

2017. márc. 14. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:

Érdemes összehasonlítani egy álláskereső 30 éves és egy diplomás minimálbéren dolgozó 30 éves ismerkedési esélyeit Magyarországon. Sok kérdésre választ kapsz!


Van, aki fél, már akkor is, amikor bejön az első jobb állás, de még nincs komoly párkapcsolata. Olyan helyzetekbe fog kerülni, amit még nem ismer és ahol nem tudja megkülönböztetni az őszinteséget a számítástól!

2017. márc. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

@11:


Te körülbelül azt mondod, hogy csak az a vacsora értékes, amit az ember saját kezűleg csal csapdába, tekeri ki a nyakát, nyúzza meg és csinál belőle pörköltet, ha bemész egy étterembe, akkor az a kaja már nem ugyanolyan jó, és értelmetlenné válik az életed.


A valós ok meg szerintem kicsit összetettebb. Alapból okos emberek nem nagyon lottóznak, mert pontosan tudják, hogy túlságosan kicsi a nyerési esély és a szerencsejáték Zrt-n kívül ez senkinek nem éri meg hosszú távon. Aki esetleg mégis nyerne és tényleg meg is kapja a pénzt az egyből kapja az ajánlatokat mindenféle őrült áltudósoktól a legújabb örökmozgóra, meg különböző befektetési hiénáktól valami irreális hülyeségre. Vesz egy csomó felesleges dolgot, amire semmi szüksége és nem tudja felmérni, hogy mi mire elég.

2017. márc. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

13.: Valóban, jó gondolatmenet, amit írsz, érdekes lenne egy tanulmányt olvasni a szerencsejátékokat játszók és nem játszók IQ-jának, EQ-jának felméréséről.


Igen, jól látod az éttermes példáddal. A saját magad által készített ételnek jobban örülsz (ha jól sikerült), mint a pincér által kihozottnak. Nemhiába illik dicsérni a háziasszonyok főztjét.


Én azt olvastam nemrég, hogy még az egyre inkább sznobokkal telítődő hobbi vitorlázásban is, azokat jobban megbecsülik, befogadják akik maguk építették a hajójukat, még akkor is, ha nem híres emberek, vagy nem annyira jómódúak, mint az átlag és a hajó sem egy luxuscirkáló.

2017. márc. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 A kérdező kommentje:

"Továbbá az összes rokonod elő fog kerülni és szép szemekkel néz majd rád, hogy valami piciben segíts nekik."


Szerintem konkrétan sehonnan se szereznek tudomást róla, hogy nyert az illető.

Nem is mindenkinek vannak rokonai.

2017. márc. 15. 01:43
 16/29 A kérdező kommentje:

"Az a baj, hogy pl. az OTP "mezei" bank tisztviselői a lakástakarék kassza szabályait sem tudják...

És itt pár százezer Forintról van szó!"


Ezt tudom tanúsítani, igen.:S

2017. márc. 15. 01:43
 17/29 A kérdező kommentje:

"Egyébként kíváncsi lennék, ha egy OTP fiókba "beállítanék" kétmilliárd forinttal, ill. egy Raiffeisen fiókba "bemennék", mi történne a két esetben?"


Az eddigi legnagyobb lottónyeremény is alig volt több, mint 1 mrd.

Sokkal inkább van szó 50-400 MFt-okról, ami egy közepes lakás és egy fél kacsalábon forgó villa ára. 50 M Ft értékű vagyonnal azért a legtöbb család önerőből is rendelkezik. Ha Budapesten van 2 pici garzonod, 2 panellakásod vagy egy nagyobb polgári lakásod a belvárosban, már meg is van az 50 M.

2017. márc. 15. 01:47
 18/29 A kérdező kommentje:
2: Köszi, de nem tudok annyira angolul, hogy könyvet olvassak.
2017. márc. 15. 02:29
 19/29 anonim ***** válasza:

Itt a környékünkön volt egy illető.

Szegénységben és betegségben halt meg,

Semmije nem maradt, mindenét elszedték(család), majd a végén egyedül érte a vég.

2017. márc. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:

19.: El tudom képzelni, egy egyszerű éppen megélő családban bekövetkezett haláleset után is jönnek a hiénák, vinnének mindent. Abban reménykedve, hogy egyesek elkeseredettségükben "szétverik" a saját kis vagyonukat. Én ezt tapasztaltam meg.


2 milliárd inkább lenne már csapás, mint áldás a magamfajta egyszerű embernek... A szeretteimet nem adja vissza, az álmaimat, pedig éppen "szétszedi".

Építtetnék belőle egy kis fedett uszodát a falumnak. Én magam, pedig dolgoznék tovább. Kérdés fenn tudná-e tartani az önkormányzat?

Valószínűleg nem...


Inkább állást és havi bruttó 300 000 Ft fizetést kérnék!

2017. márc. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!