Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Mit olvassak, ha a lottónyerte...

Mit olvassak, ha a lottónyertesek elszegényedésének oka, lélektana érdekel?

Figyelt kérdés

2017. márc. 12. 22:38
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
28%
Én ezt a cikket találtam, ami "hiteles" forrásból származik.: [link]
2017. márc. 13. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
18%
2017. márc. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Az okok viszonylag egyszerűek és ismertek. Az emberek döntő többsége pénzügyi analfabéta. Ami pénzügyi helyzetbe beleszületik, abba csak-csak beletanul, megszokja, hogy mit hogyan kell csinálni, de mihelyett egy olyan helyzetbe kerül, ami nagyban különbözik az addigiaktól, képtelen felmérni a helyzetet, felismerni a lehetőségeket, és alkalmazkodni hozzá. És ez nem csak arra igaz, ha valaki hirtelen túl sok pénzhez jut. Ugyanígy nem tud mit kezdeni az, aki a jó módból hirtelen alacsonyabb életszínvonalba csöppen. Mert ahhoz az egy anyagi környezethez, amiben él, már hozzászokott, betanulta, mit és hogyan lehet, de más környezetben már nem képes feltalálni magát.

Röviden: a pénzügyi műveltség és az alkalmazkodóképesség hiánya az oka.

2017. márc. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 Wadmalac ***** válasza:
47%

Így van, a fő ok a pénzügyi naivitás.

Ilyen tőkére rögtön lecsapnak a bróker-hiénák, önjelölt jövendő sikervállalkozók, páciensünk elhiszi nekik, micsoda profitáló beruházást tesz, aztán úszik az egész.

Meg persze van, aki simán elbulizza, elnyaralja, elvásárolgatja értelmetlenül, elajándékozgatja a pénzszagra gyűlő új "barátoknak".

Van, aki egymillió forintból is csak többet tud csinálni, van, aki egymilliárdot is csak elcheszni tud.


Próbáltam keresgélni komoly pszichológiai cikket a dologról, de nem találtam.

Maximum annyit lehetett leszűrni, hogy igaz a "könnyen jött, könnyen megy" mondás, vagyis az ilyen ölbe esett pénzt az emberek nehezebben kezelik felelősséggel és óvatossággal, meg azt, hogy a költekezés, vásárlás sokaknál kiválthat egy önerősítő pszichikai függőséget, ami elfedi az elköltött összeg irrealitását.

2017. márc. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Én kérek elnézést hogy a keresőt használom.
2017. márc. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
Mondjuk ilyet elvárni egy bölcsésztől, nem is értem mit gondoltam :)
2017. márc. 13. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
0%

"Az emberek döntő többsége pénzügyi analfabéta."


De ha valaki nem az, akkor az rögtön csakis bűnöző lehet. Hiába, az irigység képes arra, hogy olyan ember ellen hangoljon, aki nálunk rendesebb, miközben tudjuk, sokkal kevésbé vagyunk tisztességesek, mint ő. Pedig én mindig azt mondom, hogyha valakire irigykedünk, akkor próbáljuk túlteljesíteni, vagy tisztességesen elérni azt, amire irigyek vagyunk. Ha mi nem tudjuk elérni, amit más tisztességesen, saját önerőből elért, akkor semmi jogunk szidni, irigykedni rá.

2017. márc. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%
alapból csak olyan költ lottóra akinek nem nyilvánvaló h túl csekély a nyerési esély h megérje rákölteni a pénzét
2017. márc. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

3: Akkor sem értem, mert nem csak nincstelenek vannak főnyereménnyel.

Ha valakinek volt a családban fejenként havi 60-70 000 Ft-ja, amiből úgy-ahogy megélt, akkor avval _tudott_ gazdálkodni.

Most mondjuk ennek a duplájából már könnyebben gazdálkodik, és a pénze kiszolgálja őt élete végéig.

Hogy lehet ebből adósságcsapdába kerülni és elszegényedni?

Kell itt lenni valami másnak is.


És vannak jómódúak is, akik nyertek, és ETTŐL elszegényedtek.

Pedig ők a nagyobb vagyonnal is jól tudtak gazdálkodni korábban.

2017. márc. 13. 23:29
 10/29 anonim ***** válasza:

Itt van néhány érdekes dolog:


[link]


Minden témában, majd ha szükséges, légyszi linkeljétek be máshol is.

2017. márc. 13. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!