Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » Egy esetleges földönkívüli...

Egy esetleges földönkívüli fajjal való találkozás a globalizációs folyamatok felgyorsulását eredményeznék?

Figyelt kérdés

2017. júl. 15. 21:57
1 2
 1/15 EagleHUN ***** válasza:
48%

Nézd meg az "Élet" című 2017-es sci-fi filmet.

Nem a globalizáció hanem a kihalás gyorsulna fel.

2017. júl. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%

Erről fogalmunk sincs, mert még azt se tudni, milyen szándékú lenne az az idegen faj.

Mellesleg ha a globalizáció szétesését eredményezné, akkor támogatnám a dolgot.

2017. júl. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 TR75 ***** válasza:

Érdemes elolvasni Stanisław Lem Az Úr hangja című könyvét. És érdemes elgondolkodni a könyv által sugallt végkövetkeztetésen.

Én azt gondolom, inkább annak nagyobb az esélye, hogy a két faj nem tud egymással mit kezdeni. Vagy az eltérő technikai-szellemi-erkölcsi színvonal miatt, vagy nyelvi-kulturális különbségek, esetleg biológiai okok miatt. Vagy ezek bármilyen keveredése miatt.

2017. júl. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Egyet értek az előző válaszolóval. Ha az érkező faj intelligensebb, mint mi (ami valószínű, hiszen ide tudtak jönni), akkor kiirtanának minket pl. a vízért, vagy az ásványi anyagokért, esetleg a területért. Ha a mi fegyvereink lennének a fejlettebbek, akkor mi írtanánk ki őket a technológiájukért. Pont annak a legkisebb az esélye, hogy békésen csereberélnénk.
2017. júl. 16. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 TR75 ***** válasza:
100%

Nem pont ezt értettem azon, hogy "a két faj nem tud egymással mit kezdeni".

Benne van az is, hogy egyik a másikat kiirtja (ha ők jönnek ide, akkor szerintem nem kérdéses, hogy melyik pusztítja el a másikat), de szerintem nagyobb az esélye annak, hogy egyszerűen nem lesz közös nyelv. Esetleg az egyik faj a másiknak "nem lesz észlelhető" bármilyen dolog miatt. Mondjuk az idejövő idegenek 15 kilométer magas lények, nem szénalapú származással. Esetleg azt sem tudják, hogy van szénalapú élet. Szerencsés esetben a Burdzs Kalifa mellett szállnak le, és gyanús lehet nekik egy nem egészen természetes eredetűnek kinéző, 800 méter magas valami a lábuk alatt. De még ez sem biztos.

Szerintem nagyobb a valószínűsége annak, hogy idegen jeleket fogunk (vagy ők a miénket). De az a kérdés, hogy megértjük-e? Vagy bármit megértünk-e belőle? Egyáltalán: biztosan venni tudjuk a jeleket? Ami nekünk természetes és amit mi alapnak veszünk, az nekik is az? A pí? A ritmikus váltakozás? A szimmetria?

Szerintem minden értelmes lény saját magából kiindulva igyekszik hírt adni magáról. Egy értelmes lény saját magából kiindulva igyekszik jelet fogni egy másik értelmes lénytől.

Lehet, hogy évezredek óta kapunk jeleket, de még csak észre sem vesszük. Nincs hozzá vevőnk, nincs meg a közös jelrendszer, mások az elvárásaink egy értelmes lény jelzéseivel kapcsolatban. Ki tudja?

Vagy: a gyíkemberek már köztünk élnek.

2017. júl. 16. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%
15 kilométeres lények? Egy kissé túl élénk a fantáziád. A PI-t meg alap hogy ismerjék, legfeljebb máshogy hívnák, búnak vagy bának, de a jelentéstartalom ettől még nem változik.
2017. júl. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 TR75 ***** válasza:

Hát, erről beszéltem, hogy mi is magunkból indulunk ki. Ki tudja, mit hoz egy adott faj fejlődése. Ráadásul az sem biztos, hogy olyan a felépítésük, mint a miénk. Régebben népszerű volt az a teória is, hogy az evolúció egyik következő állomása lehet a ma ismert fizikai térből való kilépés, "szellemi vagy éteri vagy nevezzük, aminek akarjuk" lényekké válás, amikor már nem számítanak a fizikai korlátok.

Túl kicsik vagyunk ahhoz, hogy ezt a dolgot elképzelhessük. Még a technikai vívmányokat sem látjuk előre 100 évvel (sőt), nemhogy az evolúciót.

Nem mellesleg erősen sarkítottam, hogy érthetőbb legyen, amit mondani szeretnék.


És igen, a pít lehet, hogy ismerik, de egészen biztos az, hogy ezt velünk úgy tudják közölni, hogy azt mi fel is ismerjük? Elsősorban (szerintem) ez a gond, hogy vajon a kommunikáció megvalósulhat-e, vagy csak "elbeszélnénk" egymás mellett?

2017. júl. 16. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Én nem erre gondoltam.

Ha találkoznánk egy földönkívüli fajjal,az emberek gondolkodásmódja megváltozik.Nagy társadalmi változások lennének.A földi viszályok megszűnnének,a nacionalizmus háttérbe szorulna.Az emberek paranoiásak,sokan félnének,ezért egyre inkább összefognának.Az ellenségkép többé már nem a zsidók,arabok,oroszok,amcsik stb.lennének,hanem a másik civilizáció.Szóval ez fekgyorsítaná a globalizációt,egy egységesebb emberiség rányába terelné a világot

De ez csak az én elméletem

2017. júl. 16. 13:04
 9/15 TR75 ***** válasza:
Feltéve, hogy tudunk is róluk.
2017. júl. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
60%
A globalizáció nem azt jelenti hogy igyekszünk megszüntetni az amcsikat, az oroszokat, a kínaiakat meg a szomáliakat, és azt mondhassuk: "mind emberek vagyunk". A globalizáció a liberlazismus mint politikai eszme, illetve a liberális demokrácia elterjesztése, azért hogy a multinacionális vállalatok minél több országban megvethessék a lábukat, és eladhassák termékeiket. Egy zárkózott országba nehezebb betörnie egy külföldi cégnek. Ergó: kisebb a lefedhető piac, kevesebb a bevétel és a profit. A globalizáció nem valami magasztos eszme az emberek őszinte barátságáért.
2017. júl. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!