Kezdőoldal » Tudományok » Társadalomtudományok és bölcsészet » A feministák miért nem beszéln...

A feministák miért nem beszélnek soha arról, hogy albérlet és kiadó szoba keresésénél a nők mennyire előnyben vannak?

Figyelt kérdés
Mindig hallok egy csomó dolgot, hogy ez rossz, az rossz, de mondjuk konkrétan érről elfelejtenek beszélni az aktivisták, vagy ez igy rendben van? Mert gyakorlatilag ez is egy sztereotipiara épülő, valós érveket nem tartalmazó előny a nőknek :(

2017. júl. 28. 07:03
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

Akkor a feministák képmutatóak? én azt hittem olyanok mint az érdekvédők akik a munkásokat próbálják védeni meg ilyenek.

Akkor biztos nem leszek feminista.... (14/L)

2017. júl. 28. 17:25
 12/22 anonim ***** válasza:
33%

Azt hiszem Wadmalac, te is beálltál a hamis fősodorba. Igen, valóban ilyesmiket szoktak mondani. Csakhogy itt nem arról van szó, hogy a feminista egyoldalú, elfogult, stb., hanem arról, hogy egy buta (aki mellesleg azt hiszi, feminista), összesen erre képes.


Annyit azért nem árt tisztázni, hogy minden kisebbség/elnyomott azért lázad, mert lépten-nyomon érzi a megkülönböztetést. A "lázad" jelentése pedig nem azonos a bírói pártatlanság szerinti viselkedéssel. A lázadás egyfajta felháborodás, egyfajta válaszlépés a negatív megkülönböztetés ellen, tehát Wadmalac ne várd, hogy egy feminista ha fellép, visszafogott és úgymond pártatlan legyen.


A feminista nem holmi albérleti egyensúlyért harcol, hanem azért, hogy a nemiség ne legyen megkülönböztető jegy. Mert az, gyakorlatilag folyamatosan. A nemiség megkülönböztetésének egyetlen helye van, de ott nagyon, és ez az ágy. De ott se úgy, ahogy sokan képzelik.

Amit néha nehezményezni lehet, az nem a feminista fellépés, hanem a feminizmus nevében való fellépés a buta emberek részéről. Ők ugyanis azt hiszik, a nők jogaiért harcolnak, pedig cselekményükkel éppen azt bizonyítják sokak szemében, hogy alkalmatlanok erre.


Aki bármely ilyen fellépésben a kényelmetlenséget, a buta hivatkozásokat és az esztelen cselekményeket veszi észre, maga is e színvonalon van. Mindkét térfélen, aki tudja mi mit jelent, tudja miért lépnek fel, és ezen embereknek érdekes módon nincs egymással problémájuk. Csak a butasággal, ami ragályos.

2017. júl. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
76%

"Akkor a feministák képmutatóak?"


Az ember, mint olyan képmutató. Az ideológiák hívei még képmutatóbbak, mint az átlagember. A feministák pedig ezen belül is nagyon képmutatóak. Aki nem ért egyet, az lepontozás helyett megírhatja nekem, hogy szerinte miért nem képmutatás minden egyenjogúság mellett a kvótákon nyavajogni, miközben más országokban még választójoguk sincs a nőknek, vagy egyenjogúság mellett érvelno, miközben a férfiakra hátrányos kvótákat örömmel fogadnák.


"én azt hittem olyanok mint az érdekvédők akik a munkásokat próbálják védeni meg ilyenek."


Ők ezt hiszik magukról. Nagyrészt. Csak közben vagy hülyeségből, vagy képmutatásból úgy tesznek, mintha a férfivilág összeesküdött volna ellenük, és minden rossz forrásai ők lennének, holott a férfiak élete is van olyan nehéz, mint a nőké. Nézd meg, hány férfi és hány női hajléktalan van! Melyikből van több? Ha elválnak a szülők, miért mindig a nő kapja a gyereket? Miért alacsonyabb a női nyugdíjkorhatàr, ha a férfiak élnek kevesebb ideig? És a pontozók szerint nemképmutatófeministák miért nem követelnek kvótát a hadseregbe meg a tűzoltoságba is? Oda már nem kell? Az már nem fontos, ugye, mert ott meg is lehet sérülni. Csak a nagypolitikában fontos, ahol zsebre lehet tenni a hétszámjegyű fizetéseket. De persze őket csak az elveik hajtják. Szerintük nincs egyenjogúság, miközben Európa két legerősebb államának vezetői jelenleg nők. De a Közel-keleten, ahol embertelen módon bánnak a nőkkel, ott nem jut eszúkbe egyenjogúságért harcolni, odáig már nem terjed a buzgalom.


"Akkor biztos nem leszek feminista.... (14/L)"


Inkább ne légy, de ha mégis, akkor a valóságot nézd, ne csak a feminista propagandát, és legyen értelmes célod. Csak mert lassan ott tartunk, hogy a férfiaknak kell érdekvédő szervezeteket létrehozni a feminizmus ellen.


Ezt olvasd el, sokszor:


[link]

2017. júl. 29. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim válasza:

Aki kicsit is tanulmányozza a tősgyökeres feministák életvitelét, rájön, nekik semmi másról nem szól már az élet, csak a kompenzálásról VALAMI miatt.

Kinyilatkoznak, evvel kinyílik rengeteg bicska a zsebben, majd kapnak érte újabb pofonokat. Véget nem érő történet.

Nekik nem erre lenne szükség, ki kardot ránt, kard által vész el ugye...

Olyan férfi nem nagyon termett a földön, aki megfelelne az ideológiájuknak, de ha van is, nagyon ritka.

Ehhez minimum olyan külsővel kellene rendelkezniük, olyan értékekkel, ami sajnos egynek sincs meg.

Sok dologban előnyben vannak a nők, és sokban hátrányban.

Ez mindig is így volt, és így is lesz.

2017. júl. 29. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
30%

????? Miért lennének előnyben albérlet keresésnél???


Amúgy meg sokkoló újdonság lehet, hogy léteznek férfijogi mozgalmak is, amiknek - mint a neve is sugallja - az a dolguk, hogy az ilyenek miatt szólaljanak fel (bár továbbra sem hallottam erről a jelenségről soha a büdös életben). Más kérdés, hogy az ilyen mozgalmak nagyrészt abból állnak, hogy csalódott férfiak vakargatják a töküket, és szidják a feministákat.

Lehet, hogy én vagyok a hülye, de szerintem a férfijogi mozgalmakat kéne számon kérni, ilyen helyzeteknél, nem pedig a női mozgalmak "szoknyája mögé" bújva várni, hogy megoldódjon a probléma...

2017. júl. 29. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Wadmalac ***** válasza:
72%

"Azt hiszem Wadmalac, te is beálltál a hamis fősodorba."


Szerintem egyáltalán nem.


"nem arról van szó, hogy a feminista egyoldalú, elfogult, stb., hanem arról, hogy egy buta (aki mellesleg azt hiszi, feminista), összesen erre képes."


Meg kell nézni a leghangosabb aktivistákat, nem csak feministák közt, említhetném a Greenpeace-t is, vagy sok más érdekvédelmi szervezetet. Sajnos a hangadók általában nem az intelligenciájukkal küzdik ki a kolompos főbirka pozíciót. Aki viszont beáll a buta vezérirány zászlója mögé, az hozzá degradálja magát.


"Annyit azért nem árt tisztázni, hogy minden kisebbség/elnyomott azért lázad, mert lépten-nyomon érzi a megkülönböztetést."


Nem. Így kéne lennie, de nem. Sajnos a mai tendencia, hogy a kisebbség (illetve hangadói) mindenre megkülönböztetést kiáltanak, ami negatívum éri őket, fel sem mérve, hogy kisebbség voltukkal összefügg-e.

Csak marginális példaként, a roma szervezetek kórusban sikították a "mármegintarohatdmagyarokbántjákacigányt" a villamosos kardozás után. Aztán kiderült, hogy a támadó is roma.


" A lázadás egyfajta felháborodás, egyfajta válaszlépés a negatív megkülönböztetés ellen, tehát Wadmalac ne várd, hogy egy feminista ha fellép, visszafogott és úgymond pártatlan legyen."


Le is írtam, nem várom, hogy álljanak ki az "ellenkező oldal" érdekeiért is, de a tárgyilagosság abban, hogy valóban a kisebbséget érte-e bántalom, igencsak elvárható lenne. Már csak a hitelesség érdekében is.


"A nemiség megkülönböztetésének egyetlen helye van, de ott nagyon, és ez az ágy. De ott se úgy, ahogy sokan képzelik."


Ez egy nagy hazugsága a feminizmusnak. A nemi megkülönböztetésnek JOGI téren nincs helye, de az élet ezer más területén kell is hogy legyen.

Megnézném, mi lenne, ha mondjuk a gyárban egy nőtől is elvárás lenne, hogy kézi erővel pakolgasson 50 kilókat.

Az meg gusztustalan, amikor úriemberi előzékenységi illemszabályok betartásánál szexizmusról fröcsögnek.


"Amit néha nehezményezni lehet, az nem a feminista fellépés, hanem a feminizmus nevében való fellépés a buta emberek részéről. Ők ugyanis azt hiszik, a nők jogaiért harcolnak, pedig cselekményükkel éppen azt bizonyítják sokak szemében, hogy alkalmatlanok erre."


Ismétlem, a fő hangadók pont ezek.


"Aki bármely ilyen fellépésben a kényelmetlenséget, a buta hivatkozásokat és az esztelen cselekményeket veszi észre, maga is e színvonalon van."


Szóval mindenki buta, aki nem csak az eszme szépségét látja, hanem az eszme nevében elkövetett ökörségeket is.

Hurrá.

2017. júl. 31. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
"A nemiség megkülönböztetésének egyetlen helye van, de ott nagyon, és ez az ágy. " - igaz is, nőket a szemetes autókra és a szénbányákba is! Nehogy már a nemük alapján diszkrimináljuk őket :D
2017. aug. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:

Várj, mindjárt megfogalmazok egy részletekbe menő választ neked, csak előtte felteszek egy dacos hangvételű kérdést a férfijogi aktivistáknak, hogy miért nem foglalkoznak a nőket érintő problémákkal (pl a nemrég kiadott szexista tankönyvekkel, vagy azzal, hogy a kormány miért csak abortuszmentes kórházak felújítását támogatja.. még nem döntöttem el :S) aztán meg megyek sápítozni valami katolikus fórumon, hogy a papok miért nem szentelnek külön figyelmet pl a buddhisták üdvözülésére.


Amúgy linkelnél nekem valami cikket, vagy statisztikát, hogy honnan szedted ezt az egészet, kérdező, mert bárhogy is kerestem, én nem találtam egyet sem.

2017. aug. 5. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:

#18 gondolom onnan, ahonnan a feminista aktivisták a "gender wage gap" hazug mítoszát. :D

[link]

2017. aug. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim válasza:
Arról is elfelejtenek beszélni ,hogy a bírók nagy többsége nő!
2017. aug. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!